מהו ההבדל בין פיצויים לקצבאות עבור ניצולי שואה מגרמניה.

מהו ההבדל בין פיצויים לקצבאות עבור ניצולי שואה מגרמניה?

כולנו יודעים כי כל ניצולי השואה זכאים לקבל פיצויים ממשלת גרמניה, עבור הסבל הנוראי שהם עברו בתקופת השואה. מדובר על דמי פיצויים המגיעים לכל ניצולי השואה, בגין פשעי הנאצים והאובדן הנוראי שהם חוו. אך חשוב לדעת כי מעבר לדמי הפיצויים, ניצולי השואה זכאים לקבל קצבאות שונות.

להמשיך לקרוא

זכויות דור שני לניצולי שואה – מהם תנאי הזכאות?

אומנם מלחמת העולם השנייה הסתיימה לפני המון שנים, אך ניצולי השואה שחיים בנינו, מעולם לא הצליחו לשכוח את ההשלכות שלה. חשוב לדעת כי חלק גדול מניצולי השואה כלל אינם מודעים לזכויות המגיעות להם, לכן חשוב כי הדור השני יכיר את כל הזכויות ויבין את החשיבות של מימושן. ניצולי שואה שעבדו בתקופת השואה בגטו, זכאים לקבל קצבת זקנה מהביטוח הלאומי הגרמני. רבים מניצולי השואה לא היו מודעים לכך ונפטרו בטרם הספיקו להגיש תביעה לביטוח הלאומי הגרמני. לכן במקרים מסוג זה, חשוב שהצאצאים שלהם יממשו את זכותם ויזכו לקבל את דמי הקצבה באופן רטרואקטיבי.

להמשיך לקרוא

איך מגישים תביעה להגדלת קצבה לניצולי שואה.

איך מגישים תביעה להגדלת קצבה לניצולי שואה?

לא מעט ניצולי שואה זכאים לקבל קצבת זקנה סוציאלית מהביטוח הלאומי הגרמני. רבים הגישו בעבר תביעה ואושרה להם קצבה נמוכה יחסית. חשוב לדעת כי בעקבות השינויים והתיקונים השונים בחוק, הביטוח הלאומי הגרמני מוכן לאשר תביעות שנדחו בעבר ואף להגדיל את סכום הקצבה שנקבע בשנים קודמות. לצורך כך, מומלץ להיעזר בשירותיו של עורך דין מקצועי ומנוסה שמתמחה בתחום, על מנת להבטיח לעצמכם את מלוא הזכויות המגיעות לכם.

להמשיך לקרוא

פיצויים ליורשים של ניצולי שואה - מה חשוב לדעת לפני הגשת תביעה?

פיצויים ליורשים של ניצולי שואה – מה חשוב לדעת לפני הגשת תביעה?

לא פעם ניתן לשמוע בחדשות על ניצולי שואה, הנאלצים לחיות בתנאי חיים לא פשוטים, המשתלבים עם גיל מבוגר ומגוון רחב של בעיות רפואיות שונות. רבים מניצולי השואה עוזבים את העולם, לפני שהם הספיקו לקבל את מלוא הקצבאות המגיעים להם. לכן במצבים מסוג זה, חשוב שהיורשים יכירו את הזכויות שלהם, על מנת לקבל את דמי הפיצויים שניצולי השואה לא הספיקו לקבל במהלך חייהם. היום ישנה מודעות הולכת וגוברת לתחום של פיצויים ליורשים של ניצולי שואה, מאחר והצאצאים של היורשים או האלמנות/ים שלהם זכאים לקבל את דמי הפיצויים, שהם מעולם לא קיבלו.

להמשיך לקרוא

מענק לניצולי שואה 2022

מענק לניצולי שואה 2022 – מה מקבלים?

ניצולי שואה זכאים לקבל פיצויים, קצבאות ומענקים שונים. אחת לתקופה נקבע מענק חדש המגיע לניצולים, במטרה לשפר את איכות החיים שלהם ולהבטיח להם סיוע כלכלי, במטרה להתמודד בצורה יעילה יותר עם אתגרי החיים. חשוב לוודא כי ניצולי השואה מודעים למלוא הזכויות המגיעות להם לפי חוק, על מנת להבטיח להם איכות חיים טובה יותר ויכולת כלכלית גבוהה יותר. מענק לניצולי שואה 2022 יכול לסייע לרבים מהניצולים, במטרה לזכות בסיוע רפואי ולשפר את איכות החיים.

להמשיך לקרוא

איך מתחילים לבדוק זכאות לרנטה מגרמניה?

איך מתחילים לבדוק זכאות לרנטה מגרמניה?

לא מעט ניצולי שואה זכאים לקבל רנטה מגרמניה, אך רובם כלל אינם מודעים לאפשרות הזאת. ניצולי השואה הינם אנשים מבוגרים, שלא פעם סובלים מבעיות רפואיות שונות, לכן אין להם את הזמן או האפשרות לעקוב אחר הזכויות שלהם ולהיות מעודכנים בכל החידושים השונים.

אך חשוב להבין כי רוב הניצולים יוכלו להרוויח המון מקבלת רנטה מגרמניה, מאחר ומדובר על תוספת הכנסה, שתוכל לשפר באופן מהותי את איכות חייהם. מדובר למעשה על פנסיה סוציאלית, המועברת לניצולי השואה על ידי הביטוח הלאומי הגרמני, בעקבות הסכם שנחתם בין ממשלת גרמניה לבין ממשלת ישראל בשנת 1975.

אנו במשרד עו"ד סיבר ווייצקר נשמח לספק לכם ייעוץ ומידע רלוונטי לגבי זכאות לרנטה מגרמניה. אנו מתמחים בהגשת תביעות לביטוח הלאומי הגרמני, במטרה לשפר את איכות החיים של ניצולי השואה ולספק להם מקור הכנסה נוסף.

איך מתחילים לבדוק זכאות לרנטה מגרמניה?

בדיקת זכאות לרנטה מגרמניה – כל מה שחשוב לדעת בנושא

קודם כל, חשוב להבהיר כי הפנסיה הסוציאלית מהביטוח הלאומי הגרמני מגיעה אך ורק לניצולי שואה שעבדו בגטו בתקופת השואה. במידה וניצולי השואה כבר אינם נמצאים בין החיים, היורשים שלהם יכולים להגיש בשמם את התביעה לביטוח הלאומי הגרמני ולקבל את דמי הקצבה באופן רטרואקטיבי. כמובן שיש צורך לעמוד בקריטריונים שונים ולעבור תהליך בירוקרטי מול הביטוח הלאומי הגרמני, לכן מומלץ תמיד להיעזר בשירותיו של משרד עו"ד מקצועי ומנוסה, המתמחה בתחום ומכיר אותו לעומק. זוהי הדרך היחידה להבטיח לעצמכם מימוש של כל הזכויות המגיעות לכם, מאחר ועורכי דין המתמחים בתחום יידעו בדיוק כיצד להגיש את התביעה וכיצד לזרז תהליכים, כדי להבטיח לכם את סכום הקצבה הגבוה ביותר. כמו כן, יש לזכור כי ניתן היום לערער על הסכום שנקבע ואף להגיש מחדש את התביעה, במקרה של דחיית התביעה בעבר.

האם אתם זכאים לקבל רנטה מגרמניה?

כל עובדי הגטאות חייבים לבדוק את הזכאות שלהם לקבלת רנטה מגרמניה, מאחר ובהתאם להסכם שנחתם בין ממשלת גרמניה לבין ממשלת ישראל, העבודה שהתבצעה בגטו אינה שונה משום עבודה אחרת. לכן ניצולי שואה שיוכלו להוכיח כי הם עבדו באחד הגטאות המאושרים על ידי ממשלת גרמניה, יהיו זכאים לקבל פנסיה סוציאלית מהביטוח הלאומי הגרמניה. חשוב לציין כי מדובר על עבודה מרצון ולא עבודה בכפייה, מאחר והפנסיה הסוציאלית אינה קשורה לדמי הפיצויים, המגיעים לניצולי השואה בעקבות הסבל הנוראי שהם חוו בזמן השואה. על מנת לעמוד בזכאות לקבל הרנטה מגרמניה, יש צורך להוכיח כי ניתנה תמורה מסוימת עבור העבודה, כגון מזון, מכסה, ביגוד וכדומה. לרוב מדובר על עבודות במפעלים, מטבחים, ניקיונות, טיפול בקשישים וילדים וכדומה. 

אנו במשרד עו"ד סיבר ווייצקר נשמח לבדוק עבורכם האם אתם זכאים לקבל רנטה מגרמניה. אנו מתמחים בתחום ונשמח לסייע ולייעץ לכם. למידע נוסף, צרו קשר.

פנסיה סוציאלית מגרמניה - מה התנאים לזכאות

פנסיה סוציאלית מגרמניה – מה התנאים לזכאות?

רבים מניצולי השואה זכאים לקבל פנסיה סוציאלית מגרמניה, אך רובם כלל אינם מודעים לכך. יש לזכור כי רוב ניצולי השואה הינם אנשים מבוגרים, המתמודדים עם לא מעט קשיים ואתגרים בריאותיים, כלכליים ונפשיים. לכן כל תוספת הכנסה יכולה לסייע להם לשפר את איכות החיים וליהנות מרמת חיים גבוהה יותר. כמו כן, חשוב לזכור כי במידה וניצול השואה כבר אינו נמצא בין החיים, היורשים שלו זכאים לקבל את דמי קצבת הפנסיה הסוציאלית מהביטוח הלאומי הגרמני.

אנו במשרד עו"ד סיבר ווייצקר נשמח לסייע לכם לקבל פנסיה סוציאלית מגרמניה, על מנת לשפר את איכות החיים. אנו מתמחים בהגשת תביעות נגד הביטוח הלאומי הגרמני ומכירים לעומק את כל הבירוקרטיה הקשורה לכך, דבר שמסייע לנו לזרז תהליכים ולהבטיח לכם את סכום הקצבה הגבוה ביותר. 

פנסיה סוציאלית מגרמניה - מה התנאים לזכאות

פנסיה סוציאלית מגרמניה – מה מעולם לא סיפרו לכם?

רוב האנשים מודעים לדמי הפיצויים המגיעים לניצולי השואה, כתוצאה מהסבל הרב שנגרם להם. אך רבים אינם מודעים לכך כי ניצולי שואה שעבדו בגטאות, זכאים לקבל פנסיה סוציאלית מהביטוח הלאומי הגרמני. בעקבות הסכם שנחתם בין ממשלת גרמניה לממשלת ישראל בשנת 1975, נקבע כי עבודה מרצון בגטו אינה שונה מכל עבודה אחרת, לכן הביטוח הלאומי הגרמני חייב לשלם קצבת פנסיה סוציאלית לעובדי הגטאות. חשוב להבין כי מדובר על גטאות שהיו תחת שליטת גרמניה הנאצית או תחת השפעתה, לכן יש לוודא כי הגטו שלכם נכלל ברשימה המאושרת על ידי ממשלת גרמניה. בשנים האחרונות הרשימה התעדכנה וגטאות נוספים הצטרפו אליה, לכן ניצולי שואה שלא היו זכאים בעבר לקבלת הקצבה הסוציאלית, יכולים להגיש עכשיו את תביעתם, על מנת לממש את מלוא הזכויות המגיעות להם לפי חוק.

פנסיה סוציאלית מגרמניה – מהם תנאי הזכאות?

כל ניצולי השואה שעבדו באחד הגטאות המאושרים על ידי ממשלת גרמניה, זכאים לקבל פנסיה סוציאלית מהביטוח הלאומי הגרמני. חשוב להדגיש כי מדובר על עבודה מרצון, לעומת עבודה בכפייה. רבים מניצולי השואה עבדו באותה התקופה בגטאות השונים, בעבודות הקשורות בניקיון, טיפול בילדים או קשישים, מטבחים, מפעלים וכדומה. יש להוכיח כי מדובר על עבודה שהניצול קיבל עבורה תמורה מסוימת, כגון תוספת מזון, תנאי מגורים מועדפים, בגדים איכותיים יותר וכדומה. מומלץ להיעזר בשירותיו של משרד עורכי דין מקצועי ומנוסה המתמחה בתחום, על מנת להבטיח לעצמכם את כל התנאים האופטימליים ביותר להגשת התביעה. עורכי דין המתמחים בתחום יכירו לעומק את כל הדקויות וכל הניואנסים השונים, דבר שיבטיח לכם לקצר הליכים וליהנות מסכומים גבוהים יותר. 

אנו במשרד עורכי דין סיבר ווייצקר נשמח לסייע לכם להגיש תביעה לביטוח הלאומי הגרמני לצורך קבלת פנסיה סוציאלית מגרמניה. נשמח לסייע ולייעץ לכם בתחום, על מנת לוודא כי אתם עומדים בכל הקריטריונים וזכאים למלוא סכום הקצבה. למידע נוסף, צרו קשר.

כל ההטבות לניצולי שואה שאתם חייבים להכיר ואיך לפעול כדי לקבל אותם?

כל ההטבות לניצולי שואה שאתם חייבים להכיר ואיך לפעול כדי לקבל אותם?

לא מעט ניצולי שואה אינם מכירים את כל ההטבות המגיעות להם לפי חוק. מדובר על אנשים מבוגרים, שאינם נמצאים בקו הבריאות, ולכן אינם מתמצאים במלוא הזכויות המגיעות להם.

חשוב להבין כי ניצול שואה שיקבל את כל הקצבאות והמענקים המגיעים לו, יוכל לשפר את איכות חייו, לרכוש מזון ותרופות ולחיות בכבוד. לכן חשוב לפנות לעו"ד שמתמחה בתחום, על מנת לקבל ייעוץ מקצועי ולהגיש את התביעות הנדרשות, לצורך קבלת כל ההטבות וכל הקצבאות הרלוונטיות.

אנו במשרד עו"ד סיבר ווייצקר נשמח לסייע לכם להבין מהן ההטבות המגיעות לכם או לאנשים היקרים לכם. אנו מתמחים בהגשת תביעות לביטוח הלאומי הגרמני, עבור עובדי הגטאות הזכאים לקצבת זקנה סוציאלית. בזכות הוותק והניסיון שלנו בתחום, אנו מכירים היטב את כל הבירוקרטיה ויודעים כיצד לזרז את התהליך וכיצד להגדיל את סכום הקצבה.

מהן ההטבות המגיעות לניצולי שואה?

רבים מהניצולים יכולים לשפר את איכות החיים שלהם, באמצעות קבלת קצבאות ומענקים המגיעים להם לפי חוק. אחת לתקופה החוקים והתקנות משתנים, דבר שמאפשר להגיש מחדש בקשות שנדחו, לערער על החלטות שהתקבלו וכמובן לנסות להגדיל את סכום הקצבה הקיימת.

רוב ניצולי השואה מקבלים כספי פיצויים מגרמניה, המועברים באמצעות קצבה חודשית או כמענק חד פעמי. כספי הפיצויים נועדו לפצות על הסבל הנוראי של הניצולים והם אינם קשורים לקצבאות הסוציאליות המגיעות להם. רוב הניצולים מכירים את הסכם השילומים והמענקים השונים המועברים על ידי ממשלת גרמניה, אך רק מעטים יודעים אודות קצבת הזקנה הסוציאלית, המגיעה לעובדי הגטאות.

הסכם שנחתם בשנת 1975 בין ממשלת ישראל לבין ממשלת גרמניה קבע כי מדובר על עבודה שאינה שונה מכל עבודה אחרת, לכן עובדי הגטאות זכאים לקבל קצבת זקנה סוציאלית מהביטוח הלאומי הגרמני. קצבה זו אינה קשורה למענקים ולקצבאות האחרות, מאחר והיא אינה קשורה לכספי הפיצויים.

כיצד ניתן לקבל קצבת זקנה סוציאלית מהביטוח הלאומי הגרמני?

מומלץ לפנות לעו"ד שמתמחה בתחום, על מנת להבטיח לעצמכם לזרז את התהליך ולהימנע מעיכובים מיותרים. עורך הדין יוכל לוודא כי אתם עומדים בקריטריונים הנדרשים לצורך קבלת הקצבה ויגיש עבורכם את התביעה לביטוח הלאומי הגרמני.

חשוב לדעת כי לאחרונה רשימת הגטאות המאושרים על ידי ממשלת גרמניה התעדכנה, לכן ניצולי שואה רבים זכאים לקבלת הקצבה. כל מי שהגיש בעבר בקשה ונדחה, או לחילופין, זכה לקבל קצבה נמוכה מידי, יכול לערער על ההחלטה או להגיש מחדש את הבקשה.

רבות מהבקשות נדחו בעבר, מאחר והיה מדובר על גטאות שלא אושרו על ידי ממשלת גרמניה. אך לאחרונה, בעקבות השינויים ברשימת הגטאות, רבים נוספים יכולים ליהנות מהקצבה החודשית ולשפר את איכות החיים שלהם.

אנו במשרד עו"ד סיבר ווייצקר נשמח לסייע לכם לקבל את כל ההטבות המגיעות לכם לפי חוק. למידע נוסף, צרו קשר!

קראו גם על: פיצוי לדור שני של ניצולי שואה

קצבת זיקנה חודשית מגרמניה

קצבת זיקנה חודשית מגרמניה

רבים מניצולי השואה זכאים לקבל קצבת זיקנה חודשית מגרמניה. מדובר על קצבה סוציאלית, המגיעה לכל ניצולי השואה שעבדו באחד הגטאות המאושרים על ידי ממשלת גרמניה.

החל משנת 1975 נכנס לתוקף הסכם הביטוח הסוציאלי, הקובע כי כל עובדי הגטאות זכאים לקבל קצבת זקנה סוציאלית, מאחר והעבודה בגטו אינה שונה מכל עבודה אחרת. אומנם יש צורך לעמוד בקריטריונים שונים, אך אין שום סיבה לוותר על קצבה נוספת, המגיעה לכם או לאנשים היקרים לכם.

לא פעם הקצבה מסוגלת לשפר את איכות החיים של הניצולים ולסייע להם ברכישת תרופות וציוד יקר. לכן מומלץ להסתייע בעו"ד שמתמחה בתחום, במטרה להבין את מלוא הזכויות שלכם.

להמשיך לקרוא

זכויות צאצאי לניצולים

זכויות צאצאי ניצולים

אמנם מלחמת העולם השנייה נגמרה לפני המון שנים, אך מדובר ללא ספק לטראומה קשה לכל החיים, לכן אין זה מפתיע כי הניצולים זכאים לכספי פיצויים מגרמניה. אך מעבר לכספי הפיצויים, חלק גדול מהניצולים זכאי לקבל קצבת זקנה מהביטוח הלאומי הגרמני.

בעקבות הסכם שנערך בין ישראל לגרמניה, נקבע כי עבודה מרצון שהתבצעה במסגרת הגטו, זכאית לאותם התנאים הסוציאליים כמו כל עבודה אחרת. לכן עובדי הגטאות זכאים לקבל בנוסף לכספי הפיצויים גם קצבת זקנה סוציאלית. במידה וניצול השואה נפטר לפני שהספיק לקבל את הקצבה המגיעה לו, הצאצאים שלו זכאים לקבל את הקצבה באופן רטרואקטיבי, במידה והם עומדים בתנאי הזכאות.

להמשיך לקרוא