איך מתחילים לבדוק זכאות לרנטה מגרמניה?

מה הן הזכויות החדשות לניצולי שואה?

ניצולי שואה זכאים לקבל מספר קצבאות ומענקים שונים, שנועדו לשפר את איכות החיים שלהם. לא פעם ניתן לשמוע על ניצולי שואה שמתקשים לסגור את החודש, לכן רק הגיוני להכיר את כל הזכויות המגיעות לניצולים, על מנת לשפר את איכות חייהם. כדאי לדעת כי חלק גדול מהניצולים זכאים לקבל קצבה סוציאלית מהביטוח הלאומי הגרמני.

מדובר על פנסיה סוציאלית המגיעה לכל מי שעבד באחד הגטאות, שהיו תחת שליטת או השפעת גרמניה הנאצית. חשוב לציין כי מדובר על עבודה מרצון, לעומת עבודה בכפייה, שעבורה הניצול קיבל תמורה מסוימת. לרוב מדובר על תוספת מזון, בגדים חמים או מכסה טוב יותר. חשוב לזכור כי בשנת 1975 נכנס לתוקף הסכם הביטוח הסוציאלי לפיצויים מגרמניה לניצולי שואה, שנחתם בין ממשלת גרמניה לממשלת ישראל. הסכם זה קובע כי עבודה שבוצעה באחד הגטאות שמוכרים על ידי ממשלת גרמניה אינה שונה מכל עבודה אחרת, לכן עובדי הגטאות זכאים לקבל פנסיה סוציאלית מהביטוח הלאומי הגרמני.

הזכויות החדשות לניצולי שואה – חשוב להכיר!

כדאי לדעת כי מתוקף ההסכם משנת 1975, יורשיו של ניצול השואה זכאים לתבוע את הביטוח הלאומי, במטרה לקבל באופן רטרואקטיבי את סכום הקצבה של הניצול. אומנם ישנם קריטריונים שונים שיש לעמוד בהם, אך באמצעות עורך דין שמתמחה בתחום ניתן לצלוח את כל הבירוקרטיה ולהבין האם אתם זכאים לקבל את סכום הקצבה. כדאי לזכור כי קצבת הפנסיה הסוציאלית מגיעה לכל ניצול שואה, שעומד בקריטריונים שהציבה ממשלת גרמניה. לרוב מדובר על ניצולי שואה שעבדו בפינוי שלג, ניקיונות, מטבחים, מפעלים או טיפול בזקנים וילדים. כדאי לדעת כי בשנים האחרונות ממשלת גרמניה הכירה במספר גטאות נוספים, כך שכל עובדי הגטאות האלו זכאים לקבל את קצבת הפנסיה הסוציאלית המגיעה להם.

מה הן הזכויות החדשות לניצולי שואה?

החשיבות של הזכויות החדשות לניצולי שואה

רבים מניצולי השואה הגישו בעבר תביעות לביטוח הלאומי הגרמני, אך קיבלו סירוב, מאחר וממשלת גרמניה לא הכירה בגטאות שלהם. לעומת זאת, היום גטאות נוספים נכנסו לרשימה המאושרת על ידי ממשלת גרמניה, לכן ניתן להגיש תביעה חדשה לביטוח הלאומי הגרמני ולקבל את מלוא הזכויות המגיעות לכם. הדבר נכון הן לגבי הניצולים עצמם, והן לגבי היורשים שלהם, במידה והניצול לא הספיק להגיש את התביעה בעודו בחיים. חשוב כמובן להיעזר בשירותיו של עו"ד שמתמחה בתחום, על מנת לזרז את התהליך הבירוקרטי ולצרף את כל המסמכים והטפסים הנדרשים. יש לזכור כי עו"ד שמתמחה בתחום יכיר את כל הדקויות השונות ויצליח להגדיל את סכום הקצבה שלכם למקסימום האפשרי.

אנו במשרד עו"ד סיבר ווייצקר נשמח לסייע לכם להבין מהן הזכויות החדשות לניצולי שואה. אנו מתמחים בתביעת הביטוח הלאומי הגרמני ובזירוז ההליך הבירוקרטי, במטרה לספק לכם את מלוא הזכויות המגיעות לכם בצורה המהירה והיעילה ביותר. צרו קשר!

ביטוח סוציאלי מגרמניה

מהו ביטוח סוציאלי מגרמניה ואיך מקבלים אותו?

ניצולי שואה רבים זכאים לקבל ביטוח סוציאלי מגרמניה, בשל העבודה שהם ביצעו בגטו בתקופת השואה. יש לזכור כי חלק ניכר מהניצולים כלל אינם מודעים למלוא הזכויות המגיעות להם לפי חוק, דבר שמוביל להסתפקות בקצבאות מועטות וחיים בצמצום.

חלק ניכר מהניצולים נאלצים לחיות בבדידות, לכן כל קצבה יכולה לשפר משמעותית את חייהם. כך שאם אתם מכירים ניצולי שואה שעבדו באחד הגטאות בתקופת השואה, כדאי שתסייעו להם להבין את הזכויות המגיעות להם לפי חוק. כל ניצול שואה שעבד בתקופת השואה במפעלים, בניקיונות, במטבחים או בטיפול בחולים, יכול להיות זכאי לקבלת קצבת זקנה סוציאלית. אומנם ישנם קריטריונים שיש לעמוד בהם ותביעה שיש לשלוח לביטוח הלאומי הגרמני, אך באמצעות עורך דין שמתמחה בתחום ניצול השואה והיורשים שלו יוכלו לקבל את מלוא הזכויות המגיעות להם.

כל הפרטים שחשוב לדעת מראש על ביטוח סוציאלי מגרמניה

כל ניצול שואה שעבד באחד הגטאות המוכרים על ידי ממשלת גרמניה זכאי לקבל קצבת זקנה סוציאלית מהביטוח הלאומי הגרמני. בעקבות הסכם שנחתם בין ממשלת גרמניה לממשלת ישראל, הוסכם כי כל עבודה שבוצעה באחד הגטאות שהיו תחת שליטת או השפעת גרמניה הנאצית תיחשב כמו כל עבודה אחרת. כלומר, הניצולים זכאים לקבל קצבת זקנה סוציאלית, בתנאי שממשלת גרמניה מכירה בגטו שבו הם עבדו בתקופת השואה. בשנים האחרונות נוספו גטאות נוספים לרשימת הגטאות המוכרים על ידי ממשלת גרמניה, לכן ניצולים רבים נוספים זכאים לקבל את קצבת הזקנה המגיעה להם לפי חוק. יש להדגיש כי מדובר על עבודה מרצון, לעומת עבודה בכפייה, לכן יש להראות כי הניצול קיבל תמורה מסוימת עבור העבודה, כולל תוספת מזון, בגדים חמים וכדומה.

איך מקבלים ביטוח סוציאלי מגרמניה? ומה זה אומר?

ביטוח סוציאלי מגרמניה – חלק מהזכויות של עובדי הגטאות

במידה וניצול השואה נפטר בטרם הספיק להגיש תביעה לביטוח הלאומי הגרמני, היורשים שלו יכולים להגיש בשמו את התביעה ולקבל את דמי הקצבה באופן רטרואקטיבי. מומלץ כמובן להיעזר בשירותיו של משרד עורכי דין מנוסה ומיומן שמתמחה בתחום, מאחר וזוהי הדרך היחידה להכיר את כל הניואנסים השונים של הבירוקרטיה הגרמנית. עורך הדין יוכל לבחון את הזכאות שלכם לקבל את קצבת הזקנה הסוציאלית ולוודא כי אתם עומדים בכל הקריטריונים הנדרשים. כמו כן, הוא יגיש עבורכם את כל הטפסים והמסמכים הרלוונטיים ויפעל לזירוז ההליכים, במטרה לקבל את דמי הקצבה מוקדם ככל הניתן. בנוסף לכך, עורך הדין יוכל לערער עבורכם במידה וקיבלתם סירוב על תביעה שהוגשה בעבר וכמובן להגיש עבורכם מחדש את הבקשה. ניתן כמובן לפעול להגדלת גובה הקצבה, במטרה לשפר את איכות חייו של הניצול.

אנו במשרד עו"ד סיבר ווייצקר נשמח לסייע לכם לקבל ביטוח סוציאלי מגרמניה, בזכות הידע והניסיון הרב שלנו בתחום. נשמח לזרז עבורכם את התהליך ולנסות להגדיל את גובה הקצבה למקסימום האפשרי. צרו קשר!

קראו גם: איך מגישים תביעה לפיצויים מגרמניה

זכויות של ילדים ניצולי שואה - פיצויים גרמינ עו"ד סיבר ווייצקר

זכויות שאירים לניצולי שואה ונכי המלחמה בנאצים – מה הזכות מעניקה?

כולם יודעים כי ניצולי שואה זכאים לקבל קצבאות שונות מגרמניה ומהמדינה, בשל הסבל הנוראי שהם חוו בתקופת השואה. אך לא כולם מודעים לפנסיה הסוציאלית המגיעה לניצולי השואה, שעבדו באחד הגטאות המוכרים על ידי ממשלת גרמניה.

כל ניצול שואה שעבד בעבודה מרצון באחד הגטאות שהיו תחת שליטת או השפעת גרמניה הנאצית, יכול להיות זכאי לקבלת קצבת פנסיה סוציאלית מהביטוח הלאומי הגרמני. כמובן שיש צורך לעמוד בתנאים נוספים, אך במידה וניצול השואה זכאי לכך, הוא יוכל ליהנות מקצבת הזקנה הסוציאלית עד ליום מותו. בעקבות הסכם שנחתם בין ממשלת גרמניה לממשלת ישראל, כל עבודה שבוצעה בגטו שמוכר על ידי ממשלת גרמניה אינה שונה מכל עבודה אחרת. לכן עובדי הגטאות זכאים לקבל קצבת זקנה, כמו כל אחד אחר.

זכויות שאירים לניצולי שואה ונכי המלחמה בנאצים – מהן הזכויות המגיעות לכם?

כל ניצול שואה, שעבד באחד הגטאות שמוכרים על ידי ממשלת גרמניה, עשוי להיות זכאי לקבלת קצבת זקנה סוציאלית מהביטוח הלאומי הגרמני, בתנאי שיוכיח כי מדובר היה על עבודה מרצון, לעומת עבודה בכפייה. הניצול אמור להראות כי הוא קיבל תמורה עבור העבודה שביצע בגטו, בין אם מדובר על תוספת מזון, מכסה טוב יותר או בגדים חמים. בדרך כלל, מדובר על עבודות הכללו ניקיון, פינוי שלג, טיפול בזקנים וילדים, עבודה במטבחים או במפעלים. כדאי לדעת כי בשנים האחרונות ממשלת גרמניה הכירה בגטאות נוספים, שעד כה לא נכללו ברשימת הגטאות המאושרים על ידי הממשלה. לכן היום ישנם ניצולי שואה רבים, שזכאים לקבל קצבת זקנה סוציאלית, למרות שבעבר הביטוח הלאומי הגרמני כלל לא הכיר בהם. כדאי לדעת כי אם ניצול השואה נפטר בטרם הספיק להגיש תביעה לביטוח הלאומי הגרמני, היורשים שלו זכאים להגיש בשמו את הבקשה ולקבל את דמי הקצבה באופן רטרואקטיבי.

זכויות שאירים לניצולי שואה ונכי המלחמה בנאצים- מה הזכות מעניקה?

עוד מידע שחשוב לדעת זכויות שאירים לניצולי שואה ונכי המלחמה בנאצים

היורשים של ניצולי שואה, שעבדו בתקופת הגטו באחד הגטאות המוכרים על ידי ממשלת גרמניה, עשויים להיות זכאים לקבל את דמי הקצבה באופן רטרואקטיבי. לצורך כך, יש להגיש תביעה לביטוח הלאומי הגרמני, דבר שמומלץ לעשות באמצעות עורך דין שמתמחה בתחום. יש לזכור כי מדובר על לא מעט בירוקרטיה, לכן כדאי להיעזר בשירותיו של עורך דין שבקיא בתחום ומכיר לעומק את כל הניואנסים השונים. עורך הדין יכול לבחון את הזכאות שלכם לקבל את הקצבה של ניצול השואה ולוודא כי אתם עומדים בכל הקריטריונים הנדרשים. מדובר על הילדים ועל האלמנות/ים של ניצולי שואה שנפטרו לאחר 27.6.2002. סכום הקצבה יחושב מתאריך הזכאות הראשון ועד ליום מותו של הניצול. 

אנו במשרד עו"ד סיבר ווייצקר נשמח לספק לכם מידע עדכני לגבי זכויות שאירים לניצולי שואה ונכי המלחמה בנאצים וכמובן להגיש בשמכם את התביעה לביטוח הלאומי הגרמני. צרו קשר!

איך למצות את הזכויות של ניצולי שואה

איך למצות את הזכויות של ניצולי שואה

ניצולי שואה רבים אינם מודעים לזכויות שלהם, דבר שמצריך מהם להסתפק בפחות מהמגיע להם. רבים מניצולי השואה הינם אנשים מבוגרים ועריריים, שאינם מסוגלים להיעזר בקרובי משפחה על מנת למצות את מלוא הזכויות שלהם.

להמשיך לקרוא

חוק הפיצויים הגרמני - קווים לדמותו

החשיבות של עורך דין למיצוי זכויות של ניצולי שואה

עורך דין למיצוי זכויות של ניצולי שואה

עורך דין למיצוי זכויות של ניצולי שואה - עו"ד סיבר ווייצקר פיצויים גרמניה

ניצולי שואה רבים מתקשים למצות את הזכויות המגיעות להם, מאחר ואין זה פשוט להילחם בתחנות רוח. הבירוקרטיה עלולה להכריע כל אדם, במיוחד כאשר מדובר על ניצולי שואה מבוגרים, שמתקשים למלא את כל הטפסים הנדרשים ולצרף את כל המסמכים והאישורים הרלוונטיים.

המשך…
פיצויים ליורשים של ניצולי שואה - מה חשוב לדעת לפני הגשת תביעה?

זכויות ילדים של ניצולי שואה

זכויות ילדים של ניצולי שואה

זכויות של ילדים ניצולי שואה - פיצויים גרמינ עו"ד סיבר ווייצקר

היום כולם כבר מודעים לזכויות של ניצולי השואה, אך לא כולם מודעים לזכויות של ילדים של ניצולי שואה. כדאי לדעת כי זכויות ילדים של ניצולי שואה מאפשרות ליורשים של הניצולים לקבל את קצבת הזקנה הסוציאלית המגיעה להם מהביטוח הלאומי הגרמני.

המשך…
זכויות דור שני לניצולי שואה - מהם תנאי הזכאות

האם יורשים של ניצולי שואה זכאים לקבלת פנסיה סוציאלית מגרמניה?

רבים מניצולי השואה החיים בנינו זכאים לקבל פנסיה סוציאלית מהביטוח הלאומי הגרמני. אומנם רוב ניצולי השואה מקבלים קצבאות ומענקים שונים, אך לא כולם מודעים לפנסיה הסוציאלית המגיעה להם ממשלת גרמניה.

מדובר למעשה על קצבת זקנה סוציאלית, המגיעה לכל ניצול שואה שעבד באחד הגטאות שהיו תחת שליטת או השפעת גרמניה הנאצית.

להמשיך לקרוא

בדיקת זכאות לניצולי שואה לקצבה ממשלת גרמניה

בדיקת זכאות לניצולי שואה לקצבה ממשלת גרמניה

ניצולי שואה רבים זכאים לקבל קצבה ממשלת גרמניה, בשל העבודה שלהם בגטו בתקופת השואה. כמובן שיש צורך לעמוד בקריטריונים השונים, אך רבים מעובדי הגטאות זכאים לקבל קצבת זקנה סוציאלית מהביטוח הלאומי הגרמני.

חשוב לא להתבלבל בין קצבת הפנסיה הסוציאלית, המגיעה לפי חוק לכל מי שעבד באחד הגטאות המוכרים לממשלת גרמניה, לבין כספי הפיצויים וקצבאות רבות נוספות, המגיעות לניצולי השואה.

בכל מקרה, כל מי שעבד בעבודה מרצון באחד הגטאות שהיו תחת שליטת או השפעת גרמניה הנאצית יכול להיות זכאי לקבלת הקצבה, שיכולה לשפר באופן משמעותי את איכות החיים.

הדבר נכון גם לגבי היורשים של ניצול השואה, שכבר הלך לעולמו, מאחר ובמידה ומעולם לא הוגשה תביעה לביטוח הלאומי הגרמני, אתם יכולים להיות זכאים לקבל את הקצבה של ניצול השואה באופן רטרואקטיבי. להמשיך לקרוא

קצבת שארים לניצולי שואה - פיצויים גרמניה

מדריך לשנת 2023 לקבלת פנסיה סוציאלית לניצולי שואה

אומנם השנה היא שנת 2023 אך עדיין חלק מניצולי השואה אינם מודעים למלוא הזכויות המגיעות להם לפי חוק. כדאי לדעת כי מעבר למענקים ולקצבאות הניתנות על ידי ממשלת ישראל, רבים מהניצולים זכאים לקבל קצבת פנסיה סוציאלית מהביטוח הלאומי הגרמני.

מדובר על ניצולים שעבדו בתקופת השואה באחד הגטאות המוכרים על ידי ממשלת גרמניה.

להמשיך לקרוא

איך מגישים תביעה להגדלת קצבה לניצולי שואה.

הגשת תביעה בכפוף לתיקון ZRBG 

הביטוח הלאומי הגרמני משלם קצבת זקנה סוציאלית לעובדי הגטאות, שהוחזקו באחד מהגטאות הנמצאים בשטח הכיבוש או בשטח ההשפעה של גרמניה הנאצית. עובדי הגטאות צריכים להוכיח כי הם ביצעו עבודה מרצון, לעומת עבודה בכפייה.

לרוב מדובר על עבודות הכוללות פינוי שלג, ניקיון, טיפול בזקנים וילדים, עבודות במטבח או עבודות במפעלים.

להמשיך לקרוא