תביעה לפיצויים בגרמניה | איך מגישים תביעה לפיצויים מגרמניה

כל האמת על כספי פיצויים חבויים במדינה – איך גובים אותם וממי?

ניצולי שואה רבים נאלצים לחיות מתחת לקו העוני, מאחר והם מתקשים לממש את מלוא הזכויות המגיעות להם לפי חוק.

כדאי לדעת כי מעבר לכל המענקים והקצבאות הרגילים שהמדינה מספקת, ניצולי שואה שעבדו בתקופת השואה באחד הגטאות שמוכרים על ידי ממשלת גרמניה יכולים להיות זכאים לקבלת קצבת זקנה סוציאלית מהביטוח הלאומי הגרמני. בשורות הבאות נדבר על כל האמת לגבי כספי פיצויים חבויים במדינה- איך גובים אותם וממי 

בעקבות הסכם שנחתם בין ממשלת גרמניה לממשלת ישראל בשנות ה- 70, הוחלט כי עבודה שהתבצעה מרצון באחד הגטאות שהיו תחת שליטת או השפעת גרמניה הנאצית, אינה שונה מכל עבודה אחרת. לכן עובדי הגטאות זכאים לקבל קצבת זקנה סוציאלית מהביטוח הלאומי הגרמני, דבר שאין שום סיבה לוותר עליו.

כדאי לדעת כי במידה וניצול השואה לא הספיק להגיש את התביעה לביטוח הלאומי הגרמני לפני מותו, היורשים שלו זכאים להגיש אותה בשמו ולקבל תשלום חד פעמי, הכולל את כל סכום הקצבה מתאריך הזכאות הראשוני ועד ליום מותו.

כספי פיצויים חבויים במדינה בדמות קצבת זקנה סוציאלית

קצבת זקנה סוציאלית מהביטוח הלאומי הגרמני – קצבה נוספת שיכולה לסייע לניצולים

רבים מהניצולים מתקשים לשרוד את יוקר המחייה הנוכחי, לכן חשוב להיות מודעים לכל הקצבאות והמענקים המגיעים לכם. אין שום סיבה לוותר על הזכויות שלכם ומומלץ לגשת למשרד עורכי דין שמתמחה בתחום, על מנת להבטיח לעצמכם את גובה הקצבה המקסימלי.

כדאי לדעת כי עורכי דין שמתמחים בתחום ומכירים את כל הדקויות של החוק, יוכלו לסייע לכם להגיש את התביעה לביטוח הלאומי הגרמני ולזרז את התהליך ככל הניתן.

כמו כן, עורכי הדין יוכלו לסייע לכם לערער על החלטות קודמות ולהגיש תביעה חוזרת, במידה ותביעה שהגשתם בעבר סורבה מסיבות שונות.

כדאי לדעת כי ממשלת גרמניה הוסיפה בשנים האחרונות מספר גטאות לרשימת הגטאות המאושרים שלה, לכן ניצולי שואה שעבדו בגטאות השונים ברומניה ובבולגריה יכולים להיות זכאים לקבלת הקצבה, למרות שבעבר התביעה שלהם סורבה.

עורכי דין שמתמחים בתחום ישמחו לוודא כי אתם עומדים בכל הקריטריונים המתאימים וכמובן להבטיח לכם את מלוא סכום הקצבה המגיע לכם.

כל האמת על כספי פיצויים חבויים במדינה- איך גובים אותם וממי?

קצבת זקנה סוציאלית מהביטוח הלאומי הגרמני – מהם הקריטריונים הנדרשים?

קצבת זקנה סוציאלית מגיעה לכל ניצול שואה שעבד בתקופת השואה באחד הגטאות שהיו תחת שליטת או השפעת גרמניה הנאצית, המוכרים על ידי ממשלת גרמניה.

מדובר על עבודה מרצון בלבד, שבוצעה כנגד תשלום כלשהו, כולל תשלום סמלי. ברוב המקרים מדובר על עבודות הכוללות פינוי שלג, ניקיונות, טיפול בזקנים וילדים, עבודה במטבחים או עבודה במפעלים.

על מנת להוכיח כי מדובר על עבודה מרצון לעומת עבודה בכפייה, יש להראות כי ניתנה תמורה מסוימת עבור העבודה, כולל תוספת מזון, בגדים חמים וכדומה.

אנו במשרד עו"ד סיבר ווייצקר נשמח לספק לכם מידע עדכני ורלוונטי לגבי הקצבאות והמענקים המגיעים לכם מהביטוח הלאומי הגרמני. אנו מתמחים בהגשת תביעות לביטוח הלאומי הגרמני ונשמח לסייע לכם במשימה. צרו קשר!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *