זכויות של ילדים ניצולי שואה - פיצויים גרמינ עו"ד סיבר ווייצקר

זכויות שאירים לניצולי שואה ונכי המלחמה בנאצים – מה הזכות מעניקה?

כולם יודעים כי ניצולי שואה זכאים לקבל קצבאות שונות מגרמניה ומהמדינה, בשל הסבל הנוראי שהם חוו בתקופת השואה. אך לא כולם מודעים לפנסיה הסוציאלית המגיעה לניצולי השואה, שעבדו באחד הגטאות המוכרים על ידי ממשלת גרמניה. בשורות  הבאות נדון על זכויות שאירים לניצולי שואה ונכי המלחמה בנאצים – מה הזכות מעניקה?

כל ניצול שואה שעבד בעבודה מרצון באחד הגטאות שהיו תחת שליטת או השפעת גרמניה הנאצית, יכול להיות זכאי לקבלת קצבת פנסיה סוציאלית מהביטוח הלאומי הגרמני. כמובן שיש צורך לעמוד בתנאים נוספים, אך במידה וניצול השואה זכאי לכך, הוא יוכל ליהנות מקצבת הזקנה הסוציאלית עד ליום מותו.

בעקבות הסכם שנחתם בין ממשלת גרמניה לממשלת ישראל, כל עבודה שבוצעה בגטו שמוכר על ידי ממשלת גרמניה אינה שונה מכל עבודה אחרת. לכן עובדי הגטאות זכאים לקבל קצבת זקנה, כמו כל אחד אחר.

זכויות שאירים לניצולי שואה ונכי המלחמה בנאצים – מהן הזכויות המגיעות לכם?

כל ניצול שואה, שעבד באחד הגטאות שמוכרים על ידי ממשלת גרמניה, עשוי להיות זכאי לקבלת קצבת זקנה סוציאלית מהביטוח הלאומי הגרמני, בתנאי שיוכיח כי מדובר היה על עבודה מרצון, לעומת עבודה בכפייה.

הניצול אמור להראות כי הוא קיבל תמורה עבור העבודה שביצע בגטו, בין אם מדובר על תוספת מזון, מכסה טוב יותר או בגדים חמים.

בדרך כלל, מדובר על עבודות הכללו ניקיון, פינוי שלג, טיפול בזקנים וילדים, עבודה במטבחים או במפעלים. כדאי לדעת כי בשנים האחרונות ממשלת גרמניה הכירה בגטאות נוספים, שעד כה לא נכללו ברשימת הגטאות המאושרים על ידי הממשלה.

לכן היום ישנם ניצולי שואה רבים, שזכאים לקבל קצבת זקנה סוציאלית, למרות שבעבר הביטוח הלאומי הגרמני כלל לא הכיר בהם.

כדאי לדעת כי אם ניצול השואה נפטר בטרם הספיק להגיש תביעה לביטוח הלאומי הגרמני, היורשים שלו זכאים להגיש בשמו את הבקשה ולקבל את דמי הקצבה באופן רטרואקטיבי.

זכויות שאירים לניצולי שואה ונכי המלחמה בנאצים- מה הזכות מעניקה?

זכויות שאירים לניצולי שואה ונכי המלחמה בנאצים – היבטים שחשוב להכיר! 

היורשים של ניצולי שואה, שעבדו בתקופת הגטו באחד הגטאות המוכרים על ידי ממשלת גרמניה, עשויים להיות זכאים לקבל את דמי הקצבה באופן רטרואקטיבי.

לצורך כך, יש להגיש תביעה לביטוח הלאומי הגרמני, דבר שמומלץ לעשות באמצעות עורך דין שמתמחה בתחום. יש לזכור כי מדובר על לא מעט בירוקרטיה, לכן כדאי להיעזר בשירותיו של עורך דין שבקיא בתחום ומכיר לעומק את כל הניואנסים השונים.

עורך הדין יכול לבחון את הזכאות שלכם לקבל את הקצבה של ניצול השואה ולוודא כי אתם עומדים בכל הקריטריונים הנדרשים. מדובר על הילדים ועל האלמנות/ים של ניצולי שואה שנפטרו לאחר 27.6.2002. סכום הקצבה יחושב מתאריך הזכאות הראשון ועד ליום מותו של הניצול. 

אנו במשרד עו"ד סיבר ווייצקר נשמח לספק לכם מידע עדכני לגבי זכויות שאירים לניצולי שואה ונכי המלחמה בנאצים וכמובן להגיש בשמכם את התביעה לביטוח הלאומי הגרמני. צרו קשר!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *