איך מתחילים לבדוק זכאות לרנטה מגרמניה?

מה הן הזכויות החדשות לניצולי שואה?

ניצולי שואה זכאים לקבל מספר קצבאות ומענקים שונים, שנועדו לשפר את איכות החיים שלהם. לא פעם ניתן לשמוע על ניצולי שואה שמתקשים לסגור את החודש, לכן רק הגיוני להכיר ולדעת כל מה שקשור לאותן זכויות חדשות לניצולי שואה אשר מגיעות לניצולים, על מנת לשפר את איכות חייהם.

כדאי לדעת כי חלק גדול מהניצולים זכאים לקבל קצבה סוציאלית מהביטוח הלאומי הגרמני.

מדובר על פנסיה סוציאלית המגיעה לכל מי שעבד באחד הגטאות, שהיו תחת שליטת או השפעת גרמניה הנאצית.

חשוב לציין כי מדובר על עבודה מרצון, לעומת עבודה בכפייה, שעבורה הניצול קיבל תמורה מסוימת. לרוב מדובר על תוספת מזון, בגדים חמים או מכסה טוב יותר.

חשוב לזכור כי בשנת 1975 נכנס לתוקף הסכם הביטוח הסוציאלי לפיצויים מגרמניה לניצולי שואה, שנחתם בין ממשלת גרמניה לממשלת ישראל.

הסכם זה קובע כי עבודה שבוצעה באחד הגטאות שמוכרים על ידי ממשלת גרמניה אינה שונה מכל עבודה אחרת, לכן עובדי הגטאות זכאים לקבל פנסיה סוציאלית מהביטוח הלאומי הגרמני.

הזכויות החדשות לניצולי שואה – חשוב להכיר!

כדאי לדעת כי מתוקף ההסכם משנת 1975, יורשיו של ניצול השואה זכאים לתבוע את הביטוח הלאומי, במטרה לקבל באופן רטרואקטיבי את סכום הקצבה של הניצול.

אומנם ישנם קריטריונים שונים שיש לעמוד בהם, אך באמצעות עורך דין שמתמחה בתחום ניתן לצלוח את כל הבירוקרטיה ולהבין האם אתם זכאים לקבל את סכום הקצבה. כדאי לזכור כי קצבת הפנסיה הסוציאלית מגיעה לכל ניצול שואה, שעומד בקריטריונים שהציבה ממשלת גרמניה.

לרוב מדובר על ניצולי שואה שעבדו בפינוי שלג, ניקיונות, מטבחים, מפעלים או טיפול בזקנים וילדים.

כדאי לדעת כי בשנים האחרונות ממשלת גרמניה הכירה במספר גטאות נוספים, כך שכל עובדי הגטאות האלו זכאים לקבל את קצבת הפנסיה הסוציאלית המגיעה להם.

מה הן הזכויות החדשות לניצולי שואה?

החשיבות של הזכויות החדשות לניצולי שואה

רבים מניצולי השואה הגישו בעבר תביעות לביטוח הלאומי הגרמני, אך קיבלו סירוב, מאחר וממשלת גרמניה לא הכירה בגטאות שלהם. לעומת זאת, היום גטאות נוספים נכנסו לרשימה המאושרת על ידי ממשלת גרמניה, לכן ניתן להגיש תביעה חדשה לביטוח הלאומי הגרמני ולקבל את מלוא הזכויות המגיעות לכם.

הדבר נכון הן לגבי הניצולים עצמם, והן לגבי היורשים שלהם, במידה והניצול לא הספיק להגיש את התביעה בעודו בחיים.

חשוב כמובן להיעזר בשירותיו של עו"ד שמתמחה בתחום, על מנת לזרז את התהליך הבירוקרטי ולצרף את כל המסמכים והטפסים הנדרשים.

יש לזכור כי עו"ד שמתמחה בתחום יכיר את כל הדקויות השונות ויצליח להגדיל את סכום הקצבה שלכם למקסימום האפשרי.

אנו במשרד עו"ד סיבר ווייצקר נשמח לסייע לכם להבין מהן הזכויות החדשות לניצולי שואה. אנו מתמחים בתביעת הביטוח הלאומי הגרמני ובזירוז ההליך הבירוקרטי, במטרה לספק לכם את מלוא הזכויות המגיעות לכם בצורה המהירה והיעילה ביותר. צרו קשר!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *