איך מגישים תביעה להגדלת קצבה לניצולי שואה.

מהם השלבים בתביעה של הביטוח הלאומי הגרמני

הביטוח הלאומי הגרמני משלם קצבת זקנה סוציאלית לניצולי שואה שעבדו באחד הגטאות שהיו תחת שליטת או השפעת גרמניה הנאצית.

לפני מספר שנים ממשלת גרמניה עדכנה את רשימת הגטאות שהיא מכירה בהם, לכן כל עובדי הגטאות שעבדו באחד הגטאות שמופיעים ברשימה עשויים להיות זכאים לקבלת קצבת זקנה סוציאלית.

מדובר על קצבת זקנה הניתנת בנוסף לשאר הקצבאות או המענקים המגיעים לניצולי שואה, לכן אין שום סיבה לא לתבוע את הביטוח הלאומי, במידה ואתם עומדים בקריטריונים הנדרשים.

מומלץ להיעזר בשירותיו של עורך דין שמתמחה בתחום, על מנת להבטיח לעצמכם מיצוי של מלוא הזכויות המגיעות לכם לפי חוק.

עורך הדין מכיר את הבירוקרטיה הגרמנית ויודע בדיוק אילו טפסים ואילו אישורים לצרף לתביעה, במטרה לזרז את התהליך ולהגדיל את סכום הקצבה למקסימום האפשרי.

השלבים בתביעה של הביטוח הלאומי הגרמני – מידע חיוני

החוק לתיקון הגטאות הרחיב את מועד הזכאות לקבלת קצבת זקנה סוציאלית החל מיום 1.7.97. לכן כל מי שעבד באחד הגטאות שהיו תחת שליטת או השפעת גרמניה הנאצית עשוי להיות זכאי לקבלת קצבת סוציאלית.

כדאי לדעת כי מעבר לקצבה החודשית המגיעה לעובדי הגטאות, אתם זכאים לקבל גם פיצוי חד פעמי של אלפיים יורו, בגין העבודה בגטו.

חשוב להדגיש כי על מנת לקבל את הקצבה יש לעמוד בקריטריונים מסוימים: יש להוכיח כי מדובר על עבודה מרצון, לעומת עבודה בכפייה ויש להראות כי ניצול השואה קיבל תמורה מסוימת עבור העבודה בגטו, כולל תוספת מזון, בגדים חמים וכדומה.

לרוב מדובר על עבודות הכוללות ניקיון, טיפול בזקנים וחולים, עבודה במטבחים, עבודה בפינוי שלג ועבודה במפעלים. 

מהם השלבים בתביעה של הביטוח הלאומי הגרמני

השלבים בתביעה של הביטוח הלאומי הגרמני – כיצד לעשות זאת נכון?

ניצולי שואה שעומדים בכל התנאים הנדרשים לקבלת קצבת פנסיה סוציאלית מהביטוח הלאומי הגרמני צריכים למלא מספר טפסים. יש למלא באופן מדויק וברור טופס תביעה לקצבת זקנה עבור עובדי גטאות לשעבר, טופס אישור חיים וטופס פרטי חשבון בנק.

יש לשלוח את הטפסים בתוספת החותמות של המוסדות הרלוונטיים לסניף הביטוח הלאומי בדיסלדוף, בתוספת עותק מתיק הפיצויים של ניצול השואה.

הליך זה נכון לניצולים שמעולם לא הגישו תביעה לביטוח הלאומי הגרמני. מי שמעוניין לבדוק מחדש את הזכאות שלו, לאחר שבעבר קיבל דחייה, לא צריך למלא מחדש את הטפסים.

מספיק לפנות לסניף הביטוח הלאומי בגרמניה ולבקש בדיקה מחודשת. 

אנו במשרד עו"ד סיבר ווייצקר נשמח לסייע לכם להגיש תביעה לביטוח הלאומי הגרמני, במטרה להבטיח לכם את קצבת הזקנה הגבוהה ביותר. אנו מתמחים בתחום ומכירים לעומק את כל הניואנסים של הבירוקרטיה הגרמנית, דבר שמסייע לנו לזרז את התהליך ולממש את מלוא הזכויות המגיעות לכם.

נשמח להגיש עבורכם את כל הטפסים והאישורים וכמובן לסייע לכם בהגשת ערעור או בקשה להגדלת סכום הקצבה. צרו קשר!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *