איך למצות את הזכויות של ניצולי שואה

איך למצות את הזכויות של ניצולי שואה

ניצולי שואה רבים אינם מודעים לזכויות שלהם, דבר שמצריך מהם להסתפק בפחות מהמגיע להם. רבים מניצולי השואה הינם אנשים מבוגרים ועריריים, שאינם מסוגלים להיעזר בקרובי משפחה על מנת למצות את מלוא הזכויות שלהם.

לכן חשוב לדעת כי באמצעות פנייה לעורך דין שמתמחה בתחום, תוכלו להבין מהן הזכויות שלכם ולהתחיל את התהליך הנחוץ על מנת לממש אותן.

למשל, עורך דין שמתמחה בהגשת תביעות לביטוח הלאומי הגרמני יוכל לסייע לכם לקבל קצבת פנסיה סוציאלית המגיעה לכל ניצולי השואה שעבדו באחד הגטאות המאושרים על ידי ממשלת גרמניה.

מדובר על רשימה שמכילה את כל הגטאות שהיו תחת שליטת או השפעת גרמניה הנאצית, המוכרים על ידי ממשלת גרמניה. כדאי לציין כי לפני מספר שנים הרשימה התעדכנה והיום היא כוללת גם גטאות בבולגריה ורומניה, שלפני כן לא זיכו את עובדי הגטאות בקצבת זקנה סוציאלית. 

מהם הזכויות של ניצולי שואה?

כדאי לדעת כי ניצולי השואה זכאים לקבל מספר רב של קצבאות ומענקים שונים, אך קצבת הפנסיה הסוציאלית אינה מפריעה לקבל אף אחד מהקצבאות או המענקים האחרים.

מדובר על קצבת זקנה הניתנת על ידי הביטוח הלאומי הגרמני לכל עובדי הגטאות, שעבדו מרצון באחד הגטאות שמוכרים לממשלת גרמניה.

ברוב המקרים מדובר על עבודה בניקיונות, במטבחים, במפעלים, בפינוי שלג ובטיפול בזקנים וילדים. יש להוכיח כי ניצול השואה קיבל תמורה כלשהי עבור העבודה, כולל תוספת מזון, בגדים חמים או מכסה איכותי יותר מפני הקור.

חשוב להדגיש כי קצבת הפנסיה הסוציאלית אינה ניתנת עבור עבודה בכפייה, מאחר ועבור עבודות אלו ניתנים דמי פיצויים, שנועדו לפצות את הניצולים עבור עוגמת הנפש והסבל הנוראי שהם חוו בתקופת השואה.

איך למצות את הזכויות של ניצולי שואה

כיצד ניתן למצות את מלוא הזכויות של ניצולי השואה?

אומנם ניתן לקרוא באינטרנט על כל הזכויות, הקצבאות והמענקים הניתנים לניצולי השואה, אך ההמלצה הכללית היא לפנות למשרד עורכי דין שמתמחה בתחום.

זוהי הדרך היעילה ביותר לבדוק את הזכאות של הניצולים לקצבאות השונות ולוודא כי הם עומדים בקריטריונים המתאימים. משרד עו"ד שמתמחה בתביעות לביטוח הלאומי הגרמני יכול לסייע לכם להגדיל את קצבת הפנסיה הסוציאלית ואף לערער על סירוב מתן הקצבה.

יש לזכור כי החוקים משתנים באופן תדיר, לכן ניצולי שואה שלא זכו לקבל את קצבת הזקנה בעבר יכולים היום להגיש בקשה חדשה. עורכי דין שמתמחים בתחום ידאגו לצרף את כל הטפסים, האישורים והמסמכים הרלוונטיים, במטרה לזרז את התהליך ולוודא כי תקבלו את גובה הקצבה המקסימלי ביותר.

אנו במשרד עו"ד סיבר וויצקר נשמח לסייע לכם למצות את הזכויות של ניצולי שואה ולוודא כי הניצולים יקבלו את מלוא גובה הקצבה המגיעה להם מהביטוח הלאומי הגרמני. אנו מכירים לעומק את ההתנהלות של הביטוח הלאומי הגרמני ונשמח לסייע לכם לזרז ולייעל את התהליך. צרו קשר!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *