זכויות שאירים ניצולי שואה

זכויות שאירים ניצולי שואה

היום ניתן לשמוע יותר ויותר על זכויות שאירים ניצולי שואה, מאחר והנושא התחיל להדהד בתקשורת והגיע לתשומת ליבם של האנשים. לפני כמעט 50 שנה נחקק הסכם בין גרמניה לממשלת ישראל, הקבע כי ניצולי שואה שעבדו בגטו בתקופת השואה, זכאים לקבל קצבה סוציאלית.

במידה וניצול השואה נפטר לפני שהוא הספיק להגיש את התביעה לקבלת הקצבה, היורשים שלו זכאים להגיש את התביעה בשמו ולקבל את דמי הקצבה שלו באופן רטרואקטיבי. אנו במשרד עו"ד סיבר וויצקר נשמח לסייע ולייעץ לכם לגבי זכויות שאירים ניצולי שואה.

אנו מתמחים בתחום ומכירים את כל הניואנסים הרלוונטיים, לצורך זירוז הליכי התביעה ואישורה. 

זכויות שאירים ניצולי שואה – כדאי להכיר!

קודם כל, חשוב להדגיש כי אלמנים, אלמנות והיורשים של ניצולי שואה, יכולים לפנות לביטוח הלאומי הגרמני ולהגיש בשמם של הניצולים תביעה לקבלת קצבת שארים. כדאי לדעת כי הזכות לקבלת קצבה מתחילה מתאריך 1.7.1997 או מתאריך מותו של הניצול, המאוחר מבין השניים.

מומלץ להיעזר במשרד עורכי דין המתמחה בתחום, מאחר ויש צורך לעבור בירוקרטיה מסורבלת ומורכבת, שמצריכה ידע מקדים והבנה של ניואנסים ודקויות שונות. רק משרד עורכי דין שמגיע מהתחום, יידע לזרז את הבקשה, לבדוק זכאות וכמובן לערער על גובה קצבה נמוך מהדרוש.

חשוב לציין כי לפי החוק הגרמני אלמן או אלמנה אינם מוגדרים ידועים בציבור, לכן במקרים מסוג זה, כדאי להבין מה ניתן לעשות בנושא. מעבר לכך, קבלת הקצבה מהביטוח הלאומי הגרמני תלויה במבחן הכנסה, לכן כדאי לתת על כך את הדעת.

רק עורך דין שמגיע מהתחום, יוכל לספק לכם את כל המידע הרלוונטי, על מנת להבין את הסיכויים שלכם לקבל את קצבת השארים.

זכויות שאירים ניצולי שואה

זכויות שאירים ניצולי שואה – פרטים טכניים

על מנת לקבל קצבת שארים, יש צורך להגיש תביעה לביטוח הלאומי הגרמני. התהליך מתחיל במילוי טפסים רלוונטיים, כולל בקשה לקבלת קצבת אלמן או אלמנה, טופס המעיד על כך כי לא התחתנתם מחדש, טופס אישור חיים וטופס הצהרה כולל תדפיס חשבון בנק.

כמובן שיש למלא את הטפסים באנגלית או בגרמנית ולהקפיד על אימות חתימה ע"י גורם רשמי. חשוב לא לשכוח לצרף לבקשה אישורים רלוונטיים, כגון תעודת פטירה מקורית של ניצול השואה, עותק של תיק הפיצויים של הניצול ואישור על הזכאות שלו לקבל קצבת פנסיה סוציאלית.

כמו כן, יש לצרף אישורי הכנסה ותעודת נישואים. חשוב להקפיד על מילוי מדויק של כל הטפסים ולצרף את כל האישורים הרלוונטיים, לכן מומלץ להיעזר באיש מקצוע המגיע מהתחום.

אנו במשרד עו"ד סיבר ווייצקר נשמח לספק לכם סיוע וייעוץ מקצועי לגבי זכויות שאירים ניצולי שואה. אנו נבדוק את הזכאות שלכם לקבלת קצבת שאירים ונסייע לכם להגיש את התביעה בצורה היעילה והמהירה ביותר. למידע נוסף, צרו קשר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *