זכויות מס על פיצויים לניצולי שואה

זכויות מס על פיצויים לניצולי שואה

היום ניתן לשמוע לא פעם בחדשות על ניצולי שואה, הנאלצים להסתפק במועט על מנת לשרוד במציאות הנוכחית. חשוב לדעת כי רבים מניצולי השואה אינם מודעים למלוא הזכויות המגיעות להם לפי חוק, דבר הגורם להם לפספס קצבאות חיוניות, היכולות לשפר את איכות החיים שלהם.

מומלץ להיעזר באיש מקצוע המתמחה בתחום, במטרה לוודא כי אתם מקבלים את מלוא הזכויות המגיעות לכם. אנו במשרד עו"ד סיבר וויצקר נשמח לספק לכם מידע חיוני אודות זכויות מס על פיצויים לניצולי שואה.

אנו מתמחים בהגשת תביעות לקבלת קצבת פנסיה סוציאלית, עבור ניצולי שואה שעבדו בגטו בתקופת השואה. נשמח לבדוק את הזכאות שלכם לקבלת הקצבה ולספק לכם מידע חשוב וחיוני בתחום.

זכויות מס על פיצויים לניצולי שואה – מה מעולם לא סיפרו לכם?

קודם כל, חשוב לדעת כי מעבר לכספי הפיצויים המגיעים לניצולי השואה, בעקבות הסבל הרב שנגרם להם בתקופת השואה, רבים מהניצולים זכאים לקבל מהביטוח הלאומי הגרמני קצבת פנסיה סוציאלית.

מדובר על קצבה המיועדת עבור עובדי הגטאות, שיוכלו להוכיח כי עבודה מרצון באחד הגטאות שהיו תחת שליטת או השפעת גרמניה הנאצית.

בשנים האחרונות נוספו לרשימה גטאות נוספים, לכן ניצולי שואה רבים זכאים לקבל את קצבת הפנסיה הסוציאלית. כמובן שעל מנת לקבל את הקצבה המבוקשת, יש לעמוד בקריטריונים מסוימים, כגון הצורך להוכיח כי מדובר על עבודה מרצון, לעומת עבודה בכפייה.

יש להראות כי עבור העבודה בגטו ניצול השואה קיבל תמורה, כולל תמורה סמלית כגון מזון, בגדים או מכסה. לרוב מדובר על עבודה במפעלים, בניקיונות, בטיפול בילדים או בזקנים וכדומה.

חשוב לציין כי ישנן זכויות מס על הקצבה המתקבלת מהביטוח הלאומי הגרמני, מאחר ומדובר על קצבה שאינה שונה מקצבה מהביטוח הלאומי הישראלי.

זכויות מס על פיצויים לניצולי שואה

זכויות מס על פיצויים לניצולי שואה – חשוב שתדעו את הזכויות שלכם

חשוב לדעת כי כל ניצול שואה, שנקבעה לו נכות של 90% ומעלה לפי חוק נכי רדיפות הנאצים או חוק נכי המלחמה בנאצים, זכאי לקבל פטור מלא מכל מקורות ההכנסה שלו. במידה ושולם מס על הכנסה במשך 6 השנים האחרונות, ניתן להגיש בקשה להחזר מס.

מעבר לכך, חשוב לציין כי ישנן זכויות מס על פיצויים לניצולי שואה, לכן כל סוגי הקצבאות המשולמות לניצולי שואה נהנים מפטור מלא ממס הכנסה. הדבר נכון עבור קצבאות המתקבלות מהביטוח הלאומי הגרמני ועבור קצבאות המשולמות על ידי המדינה.

מעבר לכך, כדאי לדעת כי ניצולי שואה הנהנים מאחוזי נכות בגובה מסוים, זכאים להטבות נוספות מהמדינה, כגון הקלה בתשלום מס רכישה. מומלץ להתייעץ עם אנשי מקצוע המגיעים מהתחום, על מנת להבטיח לעצמכם את מלוא הזכויות המגיעות לכם לפי חוק.

אנו במשרד עו"ד סיבר וויצקר נשמח לספק לכם את כל המידע הנחוץ לכם לגבי זכויות מס על פיצויים לניצולי שואה. לפרטים נוספים, צרו קשר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *