קצבת זקנה חודשית לניצולי שואה מביטוח לאומי גרמני

כל מה שצריך לדעת על הביטוח הסוציאלי של גרמניה

הביטוח הסוציאלי של גרמניה פועל בדומה לביטוח הלאומי בארץ, במטרה להעניק קצבאות סוציאליות לנזקקים. אחת הקצבאות המוכרות ביותר המוענקות על ידי הביטוח הסוציאלי של גרמניה, היא קצבת הפנסיה הסוציאלית, המוענקת לכל מי שעבד בגרמניה וזכאי לקבל קצבת זקנה סוציאלית. חשוב לציין כי גם ניצולי שואה שעבדו באחד הגטאות שהיו תחת שליטת או השפעת גרמניה הנאצית, זכאים לקבל קצבת זקנה סוציאלית. הסכם שנחתם בין ממשלת גרמניה לממשלת ישראל קבע כי עבודה שהתבצעה מרצון (ולא מכפייה) באחד הגטאות המוכרים לממשלת גרמניה, אינה שונה משום עבודה אחרת. לכן רק הגיוני כי עובדי הגטאות יזכו לקבל את דמי הקצבה המגיעים להם לפי חוק. מומלץ להתייעץ עם משרד עורכי דין שמתמחה בתחום, על מנת לוודא כי אתם עומדים בקריטריונים הנדרשים ולהבטיח לעצמכם את גובה הקצבה המקסימלי.

הביטוח הסוציאלי של גרמניה – נעים להכיר!

רבים מודעים למצב הקשה של ניצולי השואה בארץ, שלא פעם מוצאים את עצמם מתחננים לקצבאות שונות, על מנת לגמור את החודש. אין זה סוד כי יוקר המחייה בארץ נמצא במגמת עלייה מתמדת, דבר שמקשה במיוחד על ניצולי השואה, שמגיעים לא פעם לגיל מבוגר ללא משפחה שתסייע להם. לכן חשוב שכל ניצול שואה יהיה מודע לכל הזכויות המגיעות לו לפי חוק, מאחר וכל קצבה יכולה לסייע לו לרכוש את התרופות הנדרשות עבורו או לשלם את חשבון החשמל. כל מי שעבד באחד הגטאות המוכרים על ידי ממשלת גרמניה בעבודה מרצון, הכוללת בעיקר עבודה במפעלים, ניקיון, מטבחים, טיפול בילדים וזקנים וכדומה, זכאי לקבל קצבת זקנה סוציאלית מהביטוח הסוציאלי של גרמניה. יש להוכיח כי ניצול השואה אכן שהה בגטו המדובר וכי הוא קיבל תמורה עבור העבודה, בין אם מדובר על תוספת מזון או בגדים חמים. 

כל מה שצריך לדעת על הביטוח הסוציאלי של גרמניה

הביטוח הסוציאלי של גרמניה – קצבת זקנה לעובדי הגטאות

חשוב לציין כי הקצבה הסוציאלית אינה ניתנת לניצולי השואה באופן אוטומטי, אלא יש צורך להגיש תביעה לביטוח הסוציאלי של גרמניה. מומלץ לבצע את התהליך באמצעות עורך דין שמתמחה בתחום, על מנת להבטיח לעצמכם זירוז של התהליך והתמודדות יעילה יותר עם כל הבירוקרטיה הגרמנית. עורך הדין יכיר את התחום לעומק ויבין את כל הניואנסים השונים. כדאי לדעת כי רבים מהניצולים שלפני כן לא היו זכאים לקבל את קצבת הזקנה, יכולים היום להגיש תביעה חוזרת, מאחר והרשימה התעדכנה לאחרונה וכוללת גטאות רבים שלפני כן לא הוכרו באופן רשמי על ידי ממשלת גרמניה. 

אנו במשרד עו"ד סיבר ווייצקר נשמח לסייע לכם להתמודד עם הביטוח הסוציאלי של גרמניה, במטרה להבטיח לכם קצבת זקנה סוציאלית המגיעה לכם לפי חוק. אנו מכירים את התחום לעומק ויודעים בדיוק כיצד לצלוח את כל הבירוקרטיה ולהגדיל את סכום הקצבה למקסימום האפשרי. צרו קשר!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *