קצבת זיקנה חודשית מגרמניה

ניצולי שואה שתביעתם נדחתה – מה עושים בנידון?

היום חיים בנינו לא מעט ניצולי שואה, המתקיימים מהקצבאות והמענקים שהמדינה מעניקה להם. בחלק גדול מהמקרים מדובר על סכומי כסף פעוטים, שכלל אינם מספקים לצורך תשלום שכר דירה, חשבונות, אוכל ורכישת תרופות. רבים מהניצולים כבר הגיעו לגיל מבוגר, לכן הם מתקשים לעקוב אחר כל השינויים השונים ולאסוף את המסמכים הדרושים לצרוך הגשת תביעות, דבר שגורם להם לוותר מראש על כל התהליך. אך חשוב לזכור כי באמצעות עורך דין שמתמחה בתחום, תוכלו להגיש תביעות לקבלת כל הקצבאות שמגיעות לכם. עורך הדין יוכל לסייע לכם בהליך הבירוקרטי הנדרש וכמובן לערער על תביעה שנדחתה. יש צורך לבחור בעורך דין שמתמחה בתחום ויוכל לספק לכם את השירות האמין והמקצועי ביותר.

ניצולי שואה שתביעתם נדחתה – יש מה לעשות!

חלק גדול מניצולי השואה זכאי לקבל קצבת זקנה סוציאלית מהביטוח הלאומי הגרמני, בעקבות העבודה שהם ביצעו בגטו בתקופת השואה. יש לזכור כי חלק גדול מהניצולים עבדו בתקופת הגטו בעבודות ניקיון, במטבח, בטיפול בקשישים או בילדים, בפינוי שלג או במפעלים השונים. עבודות מסוג זה התבצעו מרצון ולא מכפייה, לכן הניצולים זכו לקבל תשלום סמלי עבור עבודתם, בדמות תוספת מזון, בגדים, מכסה וכדומה. בעקבות הסכם שנחתם בין ממשלת גרמניה לבין ממשלת ישראל לפני יותר מ- 50 שנה, הוחלט כי הביטוח הלאומי הגרמני ישלם קצבת זקנה לכל עובדי הגטאות, העומדים בקריטריונים שנקבעו מראש. לכן עובדי גטאות שעבדו באחד הגטאות שהיו תחת שליטת או השפעת גרמניה הנאצית ועבדו מרצון במפעל, בניקיון או במטבח, זכאים לקבל קצבת זקנה סוציאלית, כמו כל אדם אחר. בעבר חלק גדול מהתביעות נדחו, אך היום ניתן לערער על כך ולהגיש תביעה חדשה.

ניצולי שואה שתביעתם נדחתה - מה עושים בנידון?

ניצולי שואה שתביעתם נדחתה – תערערו!

לאחרונה חלה תוספת של מספר גטאות נוספים, המוכרים על ידי ממשלת גרמניה ומזכים את הניצולים ששהו ועבדו בהם בקבלת קצבת הזקנה מהביטוח הלאומי הגרמני. בעבר ניצולים אלו הגישו בקשות לקבלת הקצבה, אך נדחו על הסף. היום בעקבות השינויים ושינוי הגישה הכללי לעובדי הגטאות, רבים זכאים לקבל את הקצבה המיוחלת. לכן כל מי שנדחה בעבר על ידי הביטוח הלאומי הגרמני, מוזמן לערער על ההחלטה ולהגיש תביעה חדשה. חשוב להיעזר בעורכי דין שמתמחים בתחום, על מנת לצלוח בקלות ובמהירות את ההליך הבירוקרטי ולהבטיח לעצמכם את סכום הקצבה המקסימלי ביותר.

אנו במשרד עו"ד סיבר ווייצקר נשמח לסייע לכם במקרים של תביעות שנדחו. אנו מתמחים בהגשת תביעות לביטוח הלאומי הגרמני, במטרה לספק לניצולי השואה את קצבת הזקנה הסוציאלית המגיעה להם. אנו נשמח לייצג אתכם בתהליך וכמובן לדאוג שתקבלו את הקצבה המקסימלית ביותר. אנו מכירים לעומק את ההתנהלות מול הביטוח הלאומי הגרמני ונשמח לערער בשמכם במקרים של דחיית התביעה. לקבלת מידע נוסף ולתיאום תור, צרו קשר!

כאן תוכלו לקרוא עוד על: איך מגישים תביעה לפיצויים מגרמניה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *