זכויות יורשי ניצולי שואה מרומניה

אלמנות ואלמנים של ניצולי שואה: דעו מה מגיע לכם

לא כולם מודעים לכך, כי גם לאלמנות ולאלמנים של ניצולי השואה מגיע לקבל חלק מהקצבאות, שניצולי השואה לא הספיקו לקבל בעודם בחיים. כמובן שיש צורך לעמוד בקריטריונים שונים, לכן מומלץ להיעזר בשירותיו של משרד עו"ד שמתמחה בתחום, במטרה להבין מהן הזכויות המגיעות לכם וכיצד תוכלו לממש אותן בצורה המהירה והיעילה ביותר. אחת הקצבאות הפחות מוכרות, הינה קצבת זקנה סוציאלית.

לאחרונה חלו שינויים ברשימת הגטאות שמוכרים על ידי ממשלת גרמניה, לכן ניצולי שואה רבים, שעבדו באחד הגטאות האלו, זכאים לקבל קצבת זקנה סוציאלית. רבים מהניצולים נפטרו בטרם זכו להגיש תביעה לקבלת הקצבה, לכן האלמנים והאלמנות שלהם יכולים להגיש בשמם את התביעה ולקבל את סכום הקצבה המגיעה לניצול השואה באופן רטרואקטיבי.

אלמנות ואלמנים של ניצולי שואה – מהם הזכויות המגיעות לכם?

אי שם בשנת 1975 נחתם הסכם בין ממשלת גרמניה לבין ממשלת ישראל, שקבע כי עבודה שנעשתה במסגרת הגטו אינה שונה מכל עבודה אחרת. לכן ניצולי שואה שעבדו באחד הגטאות שהיו תחת שליטת או השפעת גרמניה הנאצית זכאים לקבל קצבת זקנה סוציאלית מהביטוח הלאומי הגרמני. על מנת לקבל את הקצבה יש צורך להוכיח כי ניצול השואה שהה באחד הגטאות המוכרים על ידי ממשלת גרמניה וכי הוא עסק בעבודה מרצון, לעומת עבודה בכפייה. מדובר לרוב על עבודות הכוללות פינוי שלג, עבודות ניקיון, עבודה במטבח או במפעלים השונים וטיפול בקשישים וילדים. יש להוכיח כי ניתן תשלום עבור העבודה, בין אם מדובר על תשלום כספי, או לחילופין, תשלום באמצעות תוספת מזון, תנאי מחייה משופרים, בגדים וכדומה. במידה וניצול השואה עומד בכל הקריטריונים האלו, הוא זכאי לקבל את קצבת הזקנה מהביטוח הלאומי הגרמני. במידה וניצול השואה נפטר לפני שהוא הספיק להגיש את התביעה, האלמן או האלמנה שלו זכאים להגיש את התביעה בשמו ולקבל את דמי הקצבה באופן רטרואקטיבי.

אלמנות ואלמנים של ניצולי שואה: דעו מה מגיע לכם

אלמנות ואלמנים של ניצולי שואה – ניואנסים שונים שיש להכיר מראש

יש לדעת כי קצבת הזקנה מהביטוח הלאומי הגרמני משולמת באופן רטרואקטיבי החל מתאריך 1.7.1997. ניצולי השואה זכאים לקבל את הקצבה הסוציאלית אחת לחודש עד ליום מותם. במידה והאלמן או האלמנה של ניצול השואה מגישים את התביעה לביטוח הלאומי הגרמני, הם יקבלו את הסכום שהיה אמור להיות משולם לניצול החל מהתאריך 1.7.1997 ועד ליום מותו כמענק חד פעמי. לא פעם הביטוח הלאומי הגרמני מחשב את גובה הקצבה באופן שגוי, לכן מומלץ להיעזר באנשי מקצוע מהתחום, על מנת להגיש בקשה לעריכת בדיקה חוזרת, במטרה לקבל את מלוא סכום הקצבה המגיע לכם. 

אנו במשרד עו"ד סיבר ווייצקר נשמח לסייע לכם לקבל את קצבת הזקנה המגיעה לכם מהביטוח הלאומי הגרמני. אנו מתמחים בזכויות של אלמנות ואלמנים של ניצולי שואה ונשמח לבדוק את הזכאות שלכם לקבלת קצבת הזקנה הסוציאלית. צרו קשר!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *