פיצויים ליורשים של ניצולי שואה - מה חשוב לדעת לפני הגשת תביעה?

פיצויים ליורשים של ניצולי שואה – מה חשוב לדעת לפני הגשת תביעה?

לא פעם ניתן לשמוע בחדשות על ניצולי שואה, הנאלצים לחיות בתנאי חיים לא פשוטים, המשתלבים עם גיל מבוגר ומגוון רחב של בעיות רפואיות שונות. רבים מניצולי השואה עוזבים את העולם, לפני שהם הספיקו לקבל את מלוא הקצבאות המגיעים להם.

לכן במצבים מסוג זה, חשוב שהיורשים יכירו את הזכויות שלהם, על מנת לקבל את דמי הפיצויים שניצולי השואה לא הספיקו לקבל במהלך חייהם. היום ישנה מודעות הולכת וגוברת לתחום של פיצויים ליורשים של ניצולי שואה, מאחר והצאצאים של היורשים או האלמנות/ים שלהם זכאים לקבל את דמי הפיצויים, שהם מעולם לא קיבלו.

אנו במשרד עו"ד סיבר ווייצקר נשמח לסייע ולייעץ לכם בנושא של פיצויים ליורשים של ניצולי שואה. נשמח לבדוק כי אתם עומדים בכל הקריטריונים הנדרשים ולהגיש בשמכם את התביעה לביטוח הלאומי הגרמני. אנו מתמחים בתחום ומכירים אותו לעומק, דבר שמסייע לנו לזרז תהליכים ולהשיג את סכום הפיצויים המקסימלי.

פיצויים ליורשים של ניצולי שואה – נקודות חשובות שכדאי להכיר מראש

קודם כל, חשוב להבדיל בין פיצויים המגיעים לניצולי השואה בעקבות הסבל הנוראי שהם עברו תחת שליטת הנאצים, לבין קצבת הפנסיה הסוציאלית, המגיעה לעובדי הגטאות. רבים אינם מודעים לפנסיה הסוציאלית, מאחר ובעבר הנושא לא היה מדובר מספיק, לכן רבים מהניצולים כלל לא היו מודעים לזכויות שלהם.

אך היום, המודעות לתחום רק הולכת ועולה, לכן רבים מהניצולים מגישים תביעות לביטוח הלאומי הגרמני, במטרה לזכות בקצבת הזקנה המגיעה להם. לעומת זאת, ניצולים שכבר עזבו את העולם, מורישים את הזכות הזאת לצאצאים שלהם, מאחר ואין שום סיבה לוותר על דמי הקצבה.

חשוב לציין כי יש צורך לעמוד בקריטריונים המתאימים, מאחר ולא כל ניצולי השואה זכאים לקבל את דמי הפנסיה הסוציאלית.

פיצויים ליורשים של ניצולי שואה - מה חשוב לדעת לפני הגשת תביעה?

פיצויים ליורשים של ניצולי שואה – קריטריונים שיש להכיר 

ניצולי שואה שעבדו באחד הגטאות שהיו תחת שליטת או השפעת גרמניה הנאצית, זכאים לקבל פנסיה סוציאלית מהביטוח הלאומי הגרמני. מדובר על גטאות המאושרים על ידי ממשלת גרמניה, לכן יש לוודא כי הגטו מצוי ברשימה המעודכנת.

מעבר לכך, יש להוכיח כי ניצול השואה עבד בגטו מרצונו ולא בכפייה וכי הוא קיבל תמורה מסוימת עבור עבודתו. לרוב מדובר על עבודות במפעלים, מטבחים וניקיונות, שהעניקו לעובדים תוספת מזון, תנאי מגורים משופרים וכדומה. במידה וניצול השואה כבר אינו בין החיים, הצאצאים שלו זכאים להגיש בשמו את התביעה לביטוח הלאומי הגרמני.

חשוב כמובן להקפיד על צירוף של כל האישורים והטפסים הרלוונטיים, על מנת להבטיח את זירוז ההליכים ואישור התביעה.

אנו במשרד עורכי הדין סיבר ווייצקר נשמח לסייע ולייעץ לכם לגבי קבלת פיצויים ליורשים של ניצולי שואה. אנו מתמחים בתחום ונשמח לסייע לכם לממש את מלוא הזכויות שלכם. למידע נוסף ולקבלת ייעוץ משפטי, צרו קשר עוד היום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *