איך מתחילים לבדוק זכאות לרנטה מגרמניה?

איך מתחילים לבדוק זכאות לרנטה מגרמניה?

לא מעט ניצולי שואה זכאים לקבל רנטה מגרמניה, אך רובם כלל אינם מודעים לאפשרות הזאת. ניצולי השואה הינם אנשים מבוגרים, שלא פעם סובלים מבעיות רפואיות שונות, לכן אין להם את הזמן או האפשרות לעקוב אחר הזכויות שלהם ולהיות מעודכנים בכל החידושים השונים.

אך חשוב להבין כי רוב הניצולים יוכלו להרוויח המון מקבלת רנטה מגרמניה, מאחר ומדובר על תוספת הכנסה, שתוכל לשפר באופן מהותי את איכות חייהם. מדובר למעשה על פנסיה סוציאלית, המועברת לניצולי השואה על ידי הביטוח הלאומי הגרמני, בעקבות הסכם שנחתם בין ממשלת גרמניה לבין ממשלת ישראל בשנת 1975.

אנו במשרד עו"ד סיבר ווייצקר נשמח לספק לכם ייעוץ ומידע רלוונטי לגבי זכאות לרנטה מגרמניה. אנו מתמחים בהגשת תביעות לביטוח הלאומי הגרמני, במטרה לשפר את איכות החיים של ניצולי השואה ולספק להם מקור הכנסה נוסף.

איך מתחילים לבדוק זכאות לרנטה מגרמניה?

בדיקת זכאות לרנטה מגרמניה – כל מה שחשוב לדעת בנושא

קודם כל, חשוב להבהיר כי הפנסיה הסוציאלית מהביטוח הלאומי הגרמני מגיעה אך ורק לניצולי שואה שעבדו בגטו בתקופת השואה. במידה וניצולי השואה כבר אינם נמצאים בין החיים, היורשים שלהם יכולים להגיש בשמם את התביעה לביטוח הלאומי הגרמני ולקבל את דמי הקצבה באופן רטרואקטיבי. כמובן שיש צורך לעמוד בקריטריונים שונים ולעבור תהליך בירוקרטי מול הביטוח הלאומי הגרמני, לכן מומלץ תמיד להיעזר בשירותיו של משרד עו"ד מקצועי ומנוסה, המתמחה בתחום ומכיר אותו לעומק. זוהי הדרך היחידה להבטיח לעצמכם מימוש של כל הזכויות המגיעות לכם, מאחר ועורכי דין המתמחים בתחום יידעו בדיוק כיצד להגיש את התביעה וכיצד לזרז תהליכים, כדי להבטיח לכם את סכום הקצבה הגבוה ביותר. כמו כן, יש לזכור כי ניתן היום לערער על הסכום שנקבע ואף להגיש מחדש את התביעה, במקרה של דחיית התביעה בעבר.

האם אתם זכאים לקבל רנטה מגרמניה?

כל עובדי הגטאות חייבים לבדוק את הזכאות שלהם לקבלת רנטה מגרמניה, מאחר ובהתאם להסכם שנחתם בין ממשלת גרמניה לבין ממשלת ישראל, העבודה שהתבצעה בגטו אינה שונה משום עבודה אחרת. לכן ניצולי שואה שיוכלו להוכיח כי הם עבדו באחד הגטאות המאושרים על ידי ממשלת גרמניה, יהיו זכאים לקבל פנסיה סוציאלית מהביטוח הלאומי הגרמניה. חשוב לציין כי מדובר על עבודה מרצון ולא עבודה בכפייה, מאחר והפנסיה הסוציאלית אינה קשורה לדמי הפיצויים, המגיעים לניצולי השואה בעקבות הסבל הנוראי שהם חוו בזמן השואה. על מנת לעמוד בזכאות לקבל הרנטה מגרמניה, יש צורך להוכיח כי ניתנה תמורה מסוימת עבור העבודה, כגון מזון, מכסה, ביגוד וכדומה. לרוב מדובר על עבודות במפעלים, מטבחים, ניקיונות, טיפול בקשישים וילדים וכדומה. 

אנו במשרד עו"ד סיבר ווייצקר נשמח לבדוק עבורכם האם אתם זכאים לקבל רנטה מגרמניה. אנו מתמחים בתחום ונשמח לסייע ולייעץ לכם. למידע נוסף, צרו קשר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *