פנסיה סוציאלית מגרמניה - מה התנאים לזכאות

פנסיה סוציאלית מגרמניה – מה התנאים לזכאות?

רבים מניצולי השואה זכאים לקבל פנסיה סוציאלית מגרמניה, אך רובם כלל אינם מודעים לכך. יש לזכור כי רוב ניצולי השואה הינם אנשים מבוגרים, המתמודדים עם לא מעט קשיים ואתגרים בריאותיים, כלכליים ונפשיים. לכן כל תוספת הכנסה יכולה לסייע להם לשפר את איכות החיים וליהנות מרמת חיים גבוהה יותר. כמו כן, חשוב לזכור כי במידה וניצול השואה כבר אינו נמצא בין החיים, היורשים שלו זכאים לקבל את דמי קצבת הפנסיה הסוציאלית מהביטוח הלאומי הגרמני.

אנו במשרד עו"ד סיבר ווייצקר נשמח לסייע לכם לקבל פנסיה סוציאלית מגרמניה, על מנת לשפר את איכות החיים. אנו מתמחים בהגשת תביעות נגד הביטוח הלאומי הגרמני ומכירים לעומק את כל הבירוקרטיה הקשורה לכך, דבר שמסייע לנו לזרז תהליכים ולהבטיח לכם את סכום הקצבה הגבוה ביותר. 

פנסיה סוציאלית מגרמניה - מה התנאים לזכאות

פנסיה סוציאלית מגרמניה – מה מעולם לא סיפרו לכם?

רוב האנשים מודעים לדמי הפיצויים המגיעים לניצולי השואה, כתוצאה מהסבל הרב שנגרם להם. אך רבים אינם מודעים לכך כי ניצולי שואה שעבדו בגטאות, זכאים לקבל פנסיה סוציאלית מהביטוח הלאומי הגרמני. בעקבות הסכם שנחתם בין ממשלת גרמניה לממשלת ישראל בשנת 1975, נקבע כי עבודה מרצון בגטו אינה שונה מכל עבודה אחרת, לכן הביטוח הלאומי הגרמני חייב לשלם קצבת פנסיה סוציאלית לעובדי הגטאות. חשוב להבין כי מדובר על גטאות שהיו תחת שליטת גרמניה הנאצית או תחת השפעתה, לכן יש לוודא כי הגטו שלכם נכלל ברשימה המאושרת על ידי ממשלת גרמניה. בשנים האחרונות הרשימה התעדכנה וגטאות נוספים הצטרפו אליה, לכן ניצולי שואה שלא היו זכאים בעבר לקבלת הקצבה הסוציאלית, יכולים להגיש עכשיו את תביעתם, על מנת לממש את מלוא הזכויות המגיעות להם לפי חוק.

פנסיה סוציאלית מגרמניה – מהם תנאי הזכאות?

כל ניצולי השואה שעבדו באחד הגטאות המאושרים על ידי ממשלת גרמניה, זכאים לקבל פנסיה סוציאלית מהביטוח הלאומי הגרמני. חשוב להדגיש כי מדובר על עבודה מרצון, לעומת עבודה בכפייה. רבים מניצולי השואה עבדו באותה התקופה בגטאות השונים, בעבודות הקשורות בניקיון, טיפול בילדים או קשישים, מטבחים, מפעלים וכדומה. יש להוכיח כי מדובר על עבודה שהניצול קיבל עבורה תמורה מסוימת, כגון תוספת מזון, תנאי מגורים מועדפים, בגדים איכותיים יותר וכדומה. מומלץ להיעזר בשירותיו של משרד עורכי דין מקצועי ומנוסה המתמחה בתחום, על מנת להבטיח לעצמכם את כל התנאים האופטימליים ביותר להגשת התביעה. עורכי דין המתמחים בתחום יכירו לעומק את כל הדקויות וכל הניואנסים השונים, דבר שיבטיח לכם לקצר הליכים וליהנות מסכומים גבוהים יותר. 

אנו במשרד עורכי דין סיבר ווייצקר נשמח לסייע לכם להגיש תביעה לביטוח הלאומי הגרמני לצורך קבלת פנסיה סוציאלית מגרמניה. נשמח לסייע ולייעץ לכם בתחום, על מנת לוודא כי אתם עומדים בכל הקריטריונים וזכאים למלוא סכום הקצבה. למידע נוסף, צרו קשר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *