פנסיה סוציאלית מגרמניה בגין עבודה בגטאות

פנסיה סוציאלית מגרמניה בגין עבודה בגטאות

כל ניצול שואה חייב להכיר את מלוא הזכויות המגיעות לו לפי חוק. אומנם מספר ניצולי השואה החיים בנינו רק הולך ופוחת עם כל שנה שעוברת, אך ניצולי השואה שנשארו בין החיים, זכאים לקבל את כל הקצבאות המגיעות להם, במטרה לאפשר לעצמם איכות חיים גבוהה יותר.

יש לזכור כי רוב ניצולי השואה הינם אנשים מבוגרים, הסובלים לא פעם מבדידות וממצב גופני בעייתי. לכן כל סוג של קצבה יכולה לסייע להם, על מנת ליהנות מאיכות חיים גבוהה יותר. כדאי לדעת כי כל ניצול שואה שעבד בתקופת השואה בגטו, זכאי לקבל פנסיה סוציאלית מהביטוח הלאומי הגרמני. אנו במשרד עו"ד סיבר ווייצקר מתמחים בתחום של הגשת תביעות לקבלת פנסיה סוציאלית מגרמניה בגין עבודה בגטאות. אנו נשמח לייעץ ולסייע לכם בתחום, על מנת לאפשר לכם למצות את מלוא הזכויות שלכם.

מי זכאי לקבל פנסיה סוציאלית מגרמניה בגין עבודה בגטאות?

כל ניצול שואה ששהה בתקופת השואה באחד הגטאות שהיו תחת שלטון גרמניה, זכאי לקבל פנסיה סוציאלית מהביטוח הלאומי הגרמני. חשוב להבין כי מדובר על פנסיה סוציאלית שניצול השואה היה מקבל עבור כל סוג אחר של עבודה, שהוא יכול היה לבצע באותה התקופה. עם זאת, על מנת לקבל את הפנסיה, עליו להוכיח כי הוא עבד בגטו מרצון, מאחר ועבודות הכפייה השונות שנעשו בגטו, אינן מזכות את ניצול השואה בקצבת גמלה. יש צורך להוכיח כי עבור העבודה שנעשתה בגטו, ניצול השואה קיבל תמורה מסוימת, גם אם מדובר על תמורה סמלית. במידה וניצול השואה זכה לקבל מזון, בגדים או כל טובת הנאה אחרת, מדובר על עבודה שמזכה אותו בפנסיה סוציאלית. כדאי להדגיש כי במידה וניצול השואה אינו שרד, היורשים שלו רשאים להגיש בשמו את התביעה, על מנת לקבל את כספי הפנסיה בצורה רטרואקטיבית.

פיצוי ליוצאי רומניה

החשיבות של פנסיה סוציאלית מגרמניה בגין עבודה בגטאות

אי שם בשנת 1975 נחתם הסכם בין ישראל לגרמניה, אשר מאפשר לכל ניצולי השואה ליהנות מפנסיה סוציאלית מגרמניה, במידה והם עבדו בגטאות בתקופת השואה. הקצבה משולמת לכל ניצול שואה שעומד בקריטריונים השונים החל מגיל 65 או משנת 1997, הראשון מבין השניים. הקצבה אמורה להיות משולמת לניצול השואה עד ליום מותו. במידה וניצול השואה לא ניצל את זכאותו לקבלת כספי הפנסיה, הצאצאים שלו או בן/ בת זוגו יכולים להגיש את התביעה בשמו. יש לזכור כי מדובר על כספים המגיעים לניצול השואה, עבור תקופת העבודה שלו בגטו, לכן אין שום סיבה לוותר על הקצבה הזאת. 

אנו במשרד עורכי הדין סיבר ווייצקר מתמחים בהגשת תביעות לביטוח הלאומי הגרמני לצורך קבלת פנסיה סוציאלית מגרמניה בגין עבודה בגטאות. אנו נהנים מלא מעט וותק וניסיון בתחום ונשמח לסייע לכם לזרז את הטיפול בתביעה שלכם ולטפל בתביעות חוזרות או בערעורים. לפרטים נוספים, צרו קשר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *