רנטה סוציאלית מגרמניה

רנטות מגרמניה

היום ניתן לא פעם לשמוע בחדשות אודות ניצולי שואה המקבלים רנטות מגרמניה. חשוב להבין כי ישנו הבדל בין כספי הפיצויים שגרמניה מעבירה לניצולי השואה, בעקבות הסבל הנוראי שנגרם להם, לבין הרנטה החודשית. מדובר למעשה על פנסיה המועברת לניצולי השואה על ידי הביטוח הלאומי הגרמני.

הפנסיה מגיעה רק לניצולי שואה שעבדו בגטו בתקופת השואה, בתנאי שמדובר על עבודה שלא נעשתה בכפיה. רק עבודה מסוג זה מזכה את ניצולי השואה, צאצאיהם ובני או בנות זוגם בקבלת קצבה חודשית. לכן חשוב להבין את ההבדל בין הרנטה החודשית לבין כספי הפיצויים, שכלל אינם סותרים האחד את השני. אנו במשרד עו"ד סיבר ווייצקר מתמחים בתחום של תביעת הביטוח הלאומי הגרמני בשם עובדי הגטאות וצאצאיהם. אנו מתמחים בקבלת רנטות מגרמניה ומוודאים כי כל ניצולי השואה שעבדו בגטו יזכו לקבל אותן.

רנטות מגרמניה – מה מעולם לא סיפרו לכם?

כל ניצול שואה שעבד בגטו בתקופת השואה, זכאי לקבל רנטות מגרמניה עבור העבודה שלו. הביטוח הלאומי הגרמני אחראי על בחינת המקרה והוא זה שאמור לאשר או לדחות את התביעה. חשוב להבין כי רוב ניצולי השואה הינם אנשים מבוגרים, שנאלצים להתמודד עם לא מעט בעיות רפואיות שונות. לכן אין זה מפתיע כי רובם אינם מודעים כלל לזכויות המגיעות להם וחלקם לא מעוניינים להתעסק עם הנושא, מאחר ומדובר על לא מעט בירוקרטיה מתסכלת ומייאשת. לכן מומלץ לפנות למשרד עורכי דין שמתמחה בתחום, על מנת להבטיח לעצמכם את מלוא הזכויות שלכם. יש לציין כי ניתן להגיש את התביעה בשם ניצולי השואה או בשם הצאצאים שלהם, לכן אין שום סיבה לוותר על רנטה מגרמניה. 

רנטות מגרמניה

כיצד ניתן לקבל רנטות מגרמניה?

חשוב להדגיש כי ניצולי השואה אינם מקבלים את הרנטות מגרמניה בצורה אוטומטית, מאחר והדבר דורש הגשת תביעה. כמו כן, יש להדגיש כי לצורך קבלת הרנטות מגרמניה, יש לעמוד בקריטריונים שונים, כמו למשל הצורך להוכיח כי ניצול השואה שהה בגטו שנמצא תחת שלטון או השפעה גרמנית. מעבר לכך, יש להוכיח כי הניצול עבד בגטו בעבודה שאינה נחשבת לעבודת כפייה, כלומר הוא קיבל תמורה מסוימת, גם אם סמלית, עבור העבודה שלו. התמורה יכולה לכלול כסף, מזון, בגדים, מכסה וכדומה. עבודה מרצון כולל מגוון רחב של עבודות שונות, כמו למשל עבודות ניקיון, עבודות במטבח, עבודה במפעל וכדומה. כל ניצול שואה שעומד בתנאים האלו, זכאי להגיש תביעה לצורך קבלת הפנסיה שלו. אין שום סיבה לוותר על הזכויות שלכם או על הכסף המגיע לכם לפי חוק.

אנו במשרד עורכי הדין סיבר ווייצקר מתמחים בתביעת הביטוח הלאומי הגרמני עבור עובדי הגטאות וצאצאיהם. אנו נהנים מוותק של שנים בתחום ומלא מעט ידע וניסיון. נשמח להגיש בשמכם את התביעה ואף לסייע לכם בהגשת תביעה חוזרת, במידת הצורך. לפרטים נוספים על רנטה מגרמניה, צרו קשר.

אם התעניינתם ברנטה מגרמניה, אולי יעניין אתכם לקרוא עוד בנושא:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *