רנטה סוציאלית מגרמניה

רנטה סוציאלית מגרמניה

רנטה סוציאלית מגרמניה הינה פנסיה חודשית אותה משלמת גרמניה בגין עבודה בגטו, כאשר עבודה זו בוצעה ללא כפייה.  על מנת לקבל את הרנטה הסוציאלית יש לעמוד בתנאים מסוימים, על התנאים הללו נפרט במאמר זה.

תנאי הזכאות לקבלת הרנטה הסוציאלית מגרמניה

ניצול שעומד בקריטריונים מצטברים זכאי לקבלת הרנטה, תנאים אלו הינם:

  1. הניצול הוחזק בגטו פתוח או סגור אשר נמצא תחת שלטון גרמניה, השפעה גרמנית או סיפוח גרמני.
  2. הניצול עבד שלא בכפייה, כלומר- עבד "מרצון" בתקופת השואה. במידה שהניצול עבד תחת איומי נשק או אלימות, הוא אינו נחשב כעובד מרצון אלא כעובד כפייה.
  3. הניצול עומד בדרישת תקופה אכשרה.
  4. הניצול קיבל תמורה בגין העבודה שהוא ביצע – גם אם התמורה הועברה ליודנראט וגם אם התמורה הייתה סמלית.

*יש לציין שגם ילדים שעבדו בגטו ועבודתם בוצעה ללא כפייה עשויים להיות זכאים לקבלת הרנטה. בנוסף, רצוי מאוד עבור ניצולים שקיבלו תשלום חד פעמי בסכום של 200 יורו בשל עבודה בגטו להגיש בקשה על מנת לקבל פנסיה סוציאלית מגרמניה.

"עבודה ללא כפייה" – למה הכוונה?

"עבודה ללא כפייה" היא עבודה שבוצעה מתוך רצון, כך שאם הניצול היה יכול לבחור האם לעבוד ואיך לעבוד – הוא ביצע את העבודה שלא מתוך כפייה.

עבודות ללא כפייה עשויות להיות למשל: עבודות שנעשו במטבח, עבודות אדמיניסטרציה, עבודות ניקיון, טיפול בקשישים וילדים ועבודה במפעלים. 

הגטו לא נכלל ברשימת הגטאות שהוכרו בעבר אך כיום הוא מוכר – מה לעשות?

במידה שניצול שהה באחד הגטאות שלא הוכרו בעבר ולא נכללו ברשימת הגטאות, ובקשת הניצול לקבלת הפנסיה נדחתה בשל סיבה זו, כאשר מאוחר יותר הגטו בו שהה הניצול הוסף לרשימת הגטאות המוכרים, אין הניצול צריך להגיש בקשה מחודשת, שכן תיקו ייבדק מחדש באופן אוטומטי.

משרד עו"ד סיבר ווייצקר – מסייעים לכם לקבל את הפנסיה הסוציאלית המגיעה לכם

עמידה בתנאים המפורטים מקנה זכאות לקבלת פנסיה סוציאלית מגרמניה, על כן, מומלץ עבור כל ניצול אשר עומד בתנאים להגיש בקשה לקבלת הרנטה. 

כידוע, ניצולים רבים סובלים ממצב כלכלי קשה וקבלת הרנטה עשויה לסייע בשיפור רמת חייהם, עם דגש על שיפור מצבו הבריאותי של הניצול. 

במידה שאתם עומדים בתנאים לקבלת פנסיה סוציאלית מגרמניה או אם הגשתם בקשה לקבלת הפנסיה בעבר וסורבתם בשל סיבה כלשהי, אתם מוזמנים לפנות אל משרדינו – משרד עו"ד סיבר ווייצקר. משרדנו עוסק בתביעות הבטיחו הלאומי הגרמני עבור עובדי גטאות וצאצאיהם.

חשוב לנו לציין כי היום עשויים גם בני הזוג והיורשים של הניצולים להיות זכאים לקבלת הפנסיה ואנו נוכל לבדוק אם אתם זכאים לקבלתה.

אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר באמצעות הטלפון או על ידי שליחת מייל ונחזור אליכם בהקדם. נשמח לעמוד לשירותכם ולסייע לכם לקבל את הכספים אשר מגיעים לכם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *