פיצויים מגרמניה לדור השני

פיצויים בגין עבודה בגטו

לפני 45 שנים הוחלט במסגרת הסכם שנחתם בין גרמניה ובין ישראל, שניצולי שואה יקבלו פיצויים מגרמניה. לפי ההסכם, הגשת בקשה לגימלה מהביטוח הסוציאלי בגרמניה זהה לבקשה לגימלה מהביטוח הלאומי בישראל. כמו כן, נקבע שלאחר שניצול שואה נפטר, יכולים יורשיו להגיש תביעה לקבלת דמי הגימלה שמגיעים לו.

בתקופה זו, לא הכיר הביטוח הלאומי הגרמני בעבודה בגטאות כעבודה, והניצולים שעבדו בגטאות במהלך תקופת השואה לא היו זכאים לקבלת קצבה מהביטוח הלאומי בגרמניה.

לאחר מאבקים – הביטוח הלאומי בגרמניה מכיר בעבודתם של הניצולים

לאחר מאבקים קשים, שינה הביטוח הלאומי בגרמניה את קביעתו והכיר בעבודתם של הניצולים כעבודה. כתוצאה מההכרה בניצולים שעבדו בגטאות, רשאי מי שעבד בגטו מיוזמתו האישית או מטעמו של היודנראט לקבל קצבה חודשית. את הקצבה משלם הביטוח הלאומי הגרמני באופן רטרואקטיבי –

מהתאריך הרלוונטי. יחד עם זאת, המועד לא יכול להיות טרם התאריך ה- 1.7.1997. התשלום מועבר מדי חודש לאחר שמגיש התביעה קיבל אישור לקבלת קצבה ועד שהוא נפטר. לקצבה זו יכולות להתווסף נקודות בשל סיבות שונות.

למרות זכאותם של הניצולים שעבדו בגטאות במהלך תקופת השואה, לא כולם מקבלים את הכספים שמגיעים להם. הסיבות לאי קבלת הקצבאות מגוונות: חלק מהניצולים לא הגישו בקשה כלל וחלק מהניצולים הגישו תביעה אך היא לא אושרה.

כאן חשוב להדגיש שניצולים אלו, בני הזוג שלהם והיורשים שלהם, זכאים לבקש מהביטוח הלאומי הגרמני לערוך בדיקה חוזרת של הבקשה שנדחתה. כמו כן, רשאים הניצולים, בני הזוג שלהם והיורשים שלהם להגיש בקשה לקצבה בפעם הראשונה.

לשמור על רמת חיים אפשרית על ידי קבלת הכספים שמגיעים לכם

רמת החיים של ניצולים רבים בימינו נמוכה ביותר, לפי מידע שהתקבל לפני שנה, שליש מ- 150,000 ניצולים שחיים במדינת ישראל סובלים מעוני.

למרות זכאותם של הניצולים לקבל קצבאות, הם לא תמיד פועלים כדי לקבלן ובמקרים מסוימים הם מתייאשים מהניסיונות ומרימים ידיים.

פועלים למען הניצולים ויורשיהם

החוק החדש מאפשר לניצולים שעבדו בגטאות לקבל כספים שיכולים לשפר את רמת חייהם, וחשוב להיאבק על כך.

במידה שאתם מעוניינים להגיש בקשה לקבלת קצבה או להגיש בקשה מחודשת לקבלת קצבה, אתם מוזמנים לפנות אל המשרד שלנו – משרד עו"ד סיבר וויצקר.

המשרד שלנו מתמחה בהגשת תביעות לביטוח הלאומי הגרמני בשמם של עובדי הגטאות והצאצאים שלהם.

המשרד שלנו מלווה את עובדי הגטאות ויורשיהם לאורך כל התהליך, פועל לזירוז ההליכים וקבלת אישורים על התביעות, מגיש התנגדויות, ערעורים ובקשות מחודשות ומבצע פעולות רבות במטרה לשפר את הקצבאות שניתנות.

למשרדנו חשוב לסייע לכם לקבל את הקצבאות שמגיעות לכם, ואנו מזמינים אתכם לפנות אלינו באמצעות המייל או הטלפון במהלך שעות הפעילות שלנו (שני- שישי בין השעות: 10:00-14:00), לשאול כל שאלה או להתחיל את התהליך.

עוד יכול לעניין אתכם:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *