פיצויים מגרמניה לדור השני

זכויות ניצולי שואה יוצאי רומניה

החקיקה החדשה שנקבעה על ידי בית המשפט הסוציאלי הפדרלי בגרמניה קבעה כי נפגעי שואה מגרמניה, יורשי הנפגעים (במידה שהניצולים נפטרו) ובני זוגם זכאים להגיש בקשה לקבלת קצבה בשל עבודתם בגטו.

במידה שכבר הוגשה בקשה בעבר, זכאים נפגעי השואה מגרמניה, היורשים או בני הזוג להגיש בקשה לביצוע בדיקה חוזרת של הבקשה שנדחתה. לפי החוק החדש, ישנה אפשרות להגדיל את סכום הקצבה שניתנת או לפתוח תביעה שנדחתה. 

נוסף על נפגעי השואה מגרמניה, בני זוגם ויורשיהם, חלו שינויים בחוק גם בנוגע לזכויות ניצולי שואה יוצאי רומניה, ובשנת 2019 בחודש יולי, הכירה גרמניה ב-19 ערים שונות כ"גטאות פתוחים".

לפי הגדרה זו, עשויים ניצולי שואה שעבדו באחת מתוך 19 הערים שהוכרו כ"כגאות פתוחים" במהלך שנות המלחמה, וכן היורשים שלהם או בני הזוג שלהם (במידה שהניצולים נפטרו), להיות זכאים לקבלת קצבאות זקנה או קצבאות שארים מהביטוח הלאומי בגרמניה. 

באילו 19 ערים הכירה גרמניה כ"גטאות פתוחים"?

הערים בהן הכירה גרמניה כ"גטאות פתוחים" הינן:

אלבה יוליה – Alba lulia, בקאו – Bacau, ברלד – Barlad, בוטושאן – Botosani, Botosan, בוזאו – , Buzau קונסטנצה – Constanta, קראיובה – Craiova, פוקשאן – Focsani, גאלאץ – Galati, חרלאו – Harlau, יאסי – Isai, Jassy, Jassenmarkt, פאקשני – Pacsani, פיאטרה ניאמץ – Piatra Neamt, רמניקו סראט – Ramnicu Sarat, רומן – Roman, שטפאנשאט – Stefanesi, טרגו ניאמץ – Targu Neamt, טקוץ' – Tecuci ו- ואסלוי – Vaslu.

מהי ההגדרה של "גטאות פתוחים"?

התהליך שהיה צריך לעבור כדי לקבל את ההכרה של גרמניה באותם גטאות כ"גטאות פתוחים" לא היה פשוט, אך בסיומו של ויכוח על ההגדרה, קיבלו הגרמנים את הגדרתה של "יד ושם". לפי "יד ושם" מוגדרים "גטאות פתוחים" כגטאות מהם יכלו היהודים לצאת לעבודה, כך שבהשוואה לגטאות הסגורים, השמירה על הגטאות הפתוחים הייתה פחות קפדנית.

ההכרה של גרמניה ב"גטאות הפתוחים" מאפשרת לניצולים רבים שנולדו ועבדו ברומניה לקבל קצבאות וכן פיצויים מגרמניה. כיום – בניגוד לעבר, החוק מכיר בניצולים כניצולי שואה.

זכויות ניצולי שואה יוצאי רומניה

משרד עורכי דין סייבר וויצקר – נלחמים על זכויות ניצולי שואה יוצאי רומניה

אנו במשרד עו"ד סיבר ווייצקר, מתמחים בייצוג עובדי הגטאות וצאצאיהם והגשת תביעות לביטוח הלאומי הגרמני. במסגרת שירותינו אנו פועלים גם לזירוז הליכי התביעות, אישורן והגשה של ערעורים והתנגדויות במטרה להביא לשיפור הקצבאות. 

שירותינו כוללים גם הגשות של בקשות מחודשות עבור תובעים שנדחו בעבר ושיפור קצבאות שמתקבלות, במידה שישנה זכאות לכך. 

לאורך שנות פעילותינו קשרנו קשרים רבים עם גורמים רלוונטיים בגרמניה והידע והניסיון שצברנו, היעילות והמוטיבציה שלנו מאפשרים לנו להילחם עבור כל אחד ואחת מלקוחותינו ולהשיג את הפיצויים שמגיעים להם.

במידה שאתם מעוניינים לקבל מאתנו שירות בנושא פיצויים ליוצאי רומניה או לשאול שאלה בנוגע לזכאותכם לקבלת קצבאות, אתם מוזמנים לפנות אלינו באמצעות המייל או הטלפון, שעות המענה הטלפוני במשרדנו הן בימי שני-שישי, בין השעות: 10:00-14:00.

נוסף על כך, תוכלו ליצור קשר על ידי מילוי הפרטים שלכם בטופס ההתקשרות ונחזור אליכם בהקדם, כאשר ניתן גם לקבוע אתנו פגישה אישית במשרדנו שנמצא בברלין, משרדנו נמצא בכתובת: Potsdamer Str. 86, 10785. 

חשוב לנו מאוד להעלות את רמת המודעות בנוגע לזכויות של הניצולים הרבים ולמנוע מצב שבו מגיעים לאדם פיצויים אך בשל חוסר מידע, רצון להילחם או קבלת סירוב בעבר לא יתבצעו ההליכים הנחוצים לקבלת הקצבאות. 

תנו לנו להילחם על זכויות ניצולי שואה יוצאי רומניה בשבילכם ולהשיג עבורכם את הקצבאות להן אתם זכאים. במידה שתפנו אלינו, אנו מבטיחים לכם שנשקיע את מלא המאמצים כדי שתקבלו את שמגיע לכם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *