בדיקת זכאות לניצולי שואה לקצבה ממשלת גרמניה

בדיקת זכאות לניצולי שואה לקצבה ממשלת גרמניה

ניצולי שואה רבים זכאים לקבל קצבה ממשלת גרמניה, בשל העבודה שלהם בגטו בתקופת השואה. כמובן שיש צורך לעמוד בקריטריונים השונים, אך רבים מעובדי הגטאות זכאים לקבל קצבת זקנה סוציאלית מהביטוח הלאומי הגרמני.

חשוב לא להתבלבל בין קצבת הפנסיה הסוציאלית, המגיעה לפי חוק לכל מי שעבד באחד הגטאות המוכרים לממשלת גרמניה, לבין כספי הפיצויים וקצבאות רבות נוספות, המגיעות לניצולי השואה.

בכל מקרה, כל מי שעבד בעבודה מרצון באחד הגטאות שהיו תחת שליטת או השפעת גרמניה הנאצית יכול להיות זכאי לקבלת הקצבה, שיכולה לשפר באופן משמעותי את איכות החיים.

הדבר נכון גם לגבי היורשים של ניצול השואה, שכבר הלך לעולמו, מאחר ובמידה ומעולם לא הוגשה תביעה לביטוח הלאומי הגרמני, אתם יכולים להיות זכאים לקבל את הקצבה של ניצול השואה באופן רטרואקטיבי.

בדיקת זכאות לניצולי שואה לקצבה ממשלת גרמניה – למי זה מגיע?

קודם כל, חשוב לציין כי מומלץ בחום לפנות למשרד עורכי דין שמתמחה בתחום, על מנת לזרז את התהליך ולהגיש את התביעה לביטוח הלאומי הגרמני בצורה המדויקת והיעילה ביותר.

מי שינסה להתמודד עם הבירוקרטיה הגרמנית באופן עצמאי עלול לבזבז חלק ניכר מזמנו ומסבלנותו, מאחר ויש צורך למלא טפסים רבים ולצרף אישורים שונים. לכן מומלץ להיעזר בשירותיו של עורך דין שמתמחה בתחום, על מנת להבטיח לעצמכם את ההתנהלות הפשוטה והיעילה ביותר.

כמו כן, עורך הדין מכיר את כל הניואנסים השונים של החוק, דבר שיבטיח לכם בדיקת זכאות מדויקת ויאפשר לכם לחסוך בזמן ובמשאבים, במידה ואינכם עומדים בכל הדקויות השונות הנדרשות על ידי ממשלת גרמניה.

ברמת העקרון, כדאי לדעת כי הסכם שנחתם בין ממשלת ישראל לבין ממשלת גרמניה במאה שעברה קבע כי כל עבודה שהתבצעה מרצון באחד הגטאות המוכרים על ידי הממשלה, אינה שונה משום עבודה אחרת.

כמובן שמדובר על עבודה מרצון ולא עבודה בכפייה, לכן יש להראות כי ניצול השואה קיבל תמורה מסוימת עבור עבודתו, כולל מזון, מכסה וכדומה.

בדיקת זכאות לניצולי שואה לקצבה ממשלת גרמניה

מה כדאי לדעת לגבי בדיקת זכאות לניצולי שואה לקצבה ממשלת גרמניה?

כל ניצול שואה שעבד באחד הגטאות שמעודכנים ברשימה של ממשלת גרמניה, יכול להיות זכאי לקבלת קצבת זקנה סוציאלית. מדובר בעיקר על ניצולים שעבדו במפעלים, בניקיונות, במטבח ובטיפול בילדים וחולים.

חשוב לציין כי בשנים האחרונות גטאות רבים הצטרפו לרשימה, לכן מי שקיבל בעבר סירוב מהביטוח הלאומי הגרמני, יכול להגיש מחדש את הבקשה. כמו כן, ניתן לבקש להגדיל את גובה הקצבה, בהתאם למצב האישי שלכם.

אנו במשרד עו"ד סיבר ווייצקר נשמח לבצע עבורכם בדיקת זכאות לניצולי שואה לקצבה ממשלת גרמניה.

אנו מתמחים בהתמודדות עם הביטוח הלאומי הגרמני ונשמח לסייע לכם בהגשת התביעה ובערעור על תביעות קודמות או בהגדלת גובה הקצבה למקסימום האפשרי. לקבלת מידע נוסף וייעוץ אישי, צרו קשר!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *