מענק חד פעמי לניצולי שואה - כל המידע בנושא

מהם תנאי הזכאות לקבלת פנסיה סוציאלית?

היום כבר ישנה יותר מודעות לנושא של פנסיה סוציאלית, למרות שעדיין חלק נכבד מניצולי השואה, אינם מודעים לזכויות המגיעות להם לפי חוק. אומנם כולם מכירים את חוק הפיצויים, המעניק לניצולי השואה פיצוי כספי עבור הסבל ועוגמת הנפש שהם חוו במהלך תקופת השואה, אך עדיין ישנם ניצולים שאינם מודעים לזכותם לקבל פנסיה סוציאלית עבור העבודה שהם ביצעו בגטו.

למעשה, הסכם שנחתם בין ממשלת גרמניה לבין ממשלת ישראל קבע באופן חד משמעי, כי עבודה שהתבצעה באחד הגטאות המוכרים על ידי ממשלת גרמניה, אינה שונה מכל עבודה אחרת. לכן רק הגיוני כי הביטוח הלאומי הגרמני ישלם לעובדי הגטאות קצבת זקנה סוציאלית, כמו לכל אחד אחר. כמובן שעל מנת לקבל את הפנסיה הסוציאלית, יש צורך להגיש תביעה לביטוח הלאומי הגרמני. מומלץ להיעזר בשירותיו של עו"ד שמתמחה בתחום, על מנת לקצר ולייעל את התהליך.

קבלת פנסיה סוציאלית – מהם תנאי הזכאות?

קודם כל, חשוב להדגיש כי פנסיה סוציאלית מגיעה לכל עובדי הגטאות, שעבדו באחד הגטאות שנמצאים ברשימה של ממשלת גרמניה. כדאי לציין כי רשימה זו התעדכנה לאחרונה, דבר שאפשר לניצולי שואה נוספים ליהנות מקצבת זקנה נוספת, שיכולה לשפר מהותית את איכות החיים שלהם. יש לזכור כי רוב הניצולים הינם אנשים מבוגרים, שחיים בעיקר מקצבאות שונות. לכן כל תוספת הכנסה יכולה להוות את ההבדל בין ארוחה חמה בסוף החודש ורכישה של כל התרופות החיוניות לניצולים, לבין הצורך לחסוך בחשמל ולהימנע מפריטי מזון יקרים. הפנסיה הסוציאלית ניתנת רק לעובדי גטאות שעבדו בעבודה מרצון, לעומת עבודה בכפייה. מדובר לרוב על עבודות הכוללות פינוי שלג, עבודה עם זקנים או ילדים, עבודות מטבח, עבודות ניקיון וכדומה. 

מהם תנאי הזכאות לקבלת פנסיה סוציאלית?

מה חשוב לדעת לגבי קבלת פנסיה סוציאלית?

על מנת לקבל את הפנסיה הסוציאלית יש להוכיח כי ניצול השואה שהה באחד הגטאות שהיו תחת שליטת או השפעת גרמניה הנאצית, המוכר על ידי ממשלת גרמניה. כמו כן, יש להראות כי ניתנה תמורה כלשהי עבור העבודה, כולל תוספת מזון, מכסה איכותי יותר או בגדים חמים. כדאי לציין כי במידה וניצול השואה כבר אינו בין החיים, הצאצאים או האלמנ/ה שלו יכולים לרשת את הפנסיה הסוציאלית שלו, בתור תשלום רטרואקטיבי. כמובן שגם במקרה זה יש צורך לעמוד בקריטריונים שונים, לכן חשוב להיעזר בשירותיו של עורך דין שמתמחה בתחום, במטרה לשפר את הסיכויים שלכם וכמובן לממש את מלוא הזכויות העומדות לרשותכם.

אנו במשרד עו"ד סיבר ווייצקר נשמח לספק לכם ייעוץ וסיוע לגבי קבלת פנסיה סוציאלית. אנו מתמחים בתחום ומכירים לעומק את כל הניואנסים השונים, דבר שמקל עלינו להתמודד עם כל הבירוקרטיה ולקצר תהליכים. נשמח לשפר את איכות החיים שלכם ולסייע לכם לממש את מלוא הזכויות המגיעות לכם לפי חוק. לקבלת מידע נוסף, צרו קשר!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *