מהו ההבדל בין פיצויים לקצבאות עבור ניצולי שואה מגרמניה.

מהו ההבדל בין פיצויים לקצבאות עבור ניצולי שואה מגרמניה?

כולנו יודעים כי כל ניצולי השואה זכאים לקבל פיצויים ממשלת גרמניה, עבור הסבל הנוראי שהם עברו בתקופת השואה. מדובר על דמי פיצויים המגיעים לכל ניצולי השואה, בגין פשעי הנאצים והאובדן הנוראי שהם חוו. אך חשוב לדעת כי מעבר לדמי הפיצויים, ניצולי השואה זכאים לקבל קצבאות שונות.

אחת הקצבאות החשובות ביותר ניתנת לעובדי הגטאות, שעבדו בתקופת השואה בעבודות ניקיון, מטבח, טיפול בקשישים או בילדים, פינוי שלג וכדומה. מדובר על קצבה סוציאלית הניתנת על ידי הביטוח הלאומי הגרמני, עבור עבודה מרצון שבוצעה על ידי הניצולים באחד הגטאות שהיו תחת שליטת או השפעת גרמניה הנאצית.

כל מה שחשוב לדעת לגבי ההבדל בין פיצויים לקצבאות עבור ניצולי שואה מגרמניה

קודם כל, כדאי לדעת כי כבר בשנת 1975 נכנס לתוקף הסכם שנחתם בין ממשלת ישראל לבין ממשלת גרמניה, הקובע לגבי הפנסיה הסוציאלית המגיעה לניצולי שואה שעבדו בתקופת השואה באחד הגטאות המוכרים על ידי ממשלת גרמניה.

לאחרונה ממשלת גרמניה ערכה מספר תיקונים ושינויים בחוק, על מנת להתיר כניסה של גטאות נוספים, שעד כה לא נחשבו ברשימה המאושרת. היום כל עובדי הגטאות שעבדו באחד הגטאות המצויים ברשימה של ממשלת גרמניה זכאים לקבל קצבת פנסיה סוציאלית, עבור העבודה שהם ביצעו בתקופת השואה.

חשוב לציין כי על מנת לקבל את הקצבה, יש צורך להוכיח כי מדובר על עבודה מרצון, שניתנה עבורה תמורה מסוימת. התמורה יכולה לכלול תוספת מזון, בגדים, מכסה וכדומה. קצבה זו משולמת על ידי הביטוח הלאומי הגרמני, בנוסף לכל קצבה נוספת ובנוסף לדמי הפיצויים המגיעים לניצולי השואה.

מהו ההבדל בין פיצויים לקצבאות עבור ניצולי שואה מגרמניה

החשיבות של קצבאות ופיצויים עבור ניצולי שואה מגרמניה

כדאי לדעת כי ניתן היום למצוא בארץ לא מעט ניצולי שואה, הנאלצים לחיות ברמת חיים ירודה במיוחד. רבים מהניצולים חיים בבדידות ובעוני, מאחר ולא לכולם יש משפחה או חברים שמסוגלים לסייע להם. לכן דמי הפיצויים והקצבאות השונות מסייעות לניצולי השואה לרכוש תרופות ומזון, ההכרחיים עבור איכות החיים שלהם.

כל ניצול שואה שיכול להגדיל את ההכנסה החודשית שלו חייב לעשות זאת, מאחר והדבר יכול להשפיע בצורה מהותית על החיים היומיומיים שלו. חלק מהניצולים הגישו בעבר תביעות לקבלת הקצבה הסוציאלית ונדחו, אך היום, בעקבות השינויים והתיקונים בחוק, ניתן להגיש מחדש את התביעה ולערער על גובה הקצבה.

אנו במשרד עו"ד סיבר ווייצקר נשמח לספק לכם מידע מקיף ועדכני לגבי הקצבה הסוציאלית המגיעה לעובדי הגטאות.

אנו מתמחים בהגשת תביעות פיצויים מגרמניה לביטוח הלאומי הגרמני לצורך קבלת הקצבה המקסימלית ביותר, במטרה לאפשר לניצולי השואה וליורשים שלהם ליהנות מאיכות חיים גבוהה יותר. אנו מכירים היטב את התחום ומתמחים בזירוז הליכים, הגדלת גובה הקצבה והגשת ערעורים במקרים של דחיית התביעה.

נשמח לייעץ לכם בתחום ולוודא את הזכאות שלכם לקצבת פנסיה סוציאלית. לפרטים נוספים, צרו קשר!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *