קצבת זיקנה חודשית מגרמניה

קצבת זיקנה חודשית מגרמניה

רבים מניצולי השואה זכאים לקבל קצבת זיקנה חודשית מגרמניה. מדובר על קצבה סוציאלית, המגיעה לכל ניצולי השואה שעבדו באחד הגטאות המאושרים על ידי ממשלת גרמניה.

החל משנת 1975 נכנס לתוקף הסכם הביטוח הסוציאלי, הקובע כי כל עובדי הגטאות זכאים לקבל קצבת זקנה סוציאלית, מאחר והעבודה בגטו אינה שונה מכל עבודה אחרת. אומנם יש צורך לעמוד בקריטריונים שונים, אך אין שום סיבה לוותר על קצבה נוספת, המגיעה לכם או לאנשים היקרים לכם.

לא פעם הקצבה מסוגלת לשפר את איכות החיים של הניצולים ולסייע להם ברכישת תרופות וציוד יקר. לכן מומלץ להסתייע בעו"ד שמתמחה בתחום, במטרה להבין את מלוא הזכויות שלכם.

אנו במשרד עו"ד סיבר ווייצקר נשמח לסייע לכם לקבל קצבת זיקנה חודשית מגרמניה. המשרד שלנו מתמחה בתביעת הביטוח הלאומי הגרמני ומכיר לעומק את כל הבירוקרטיה הקשורה לזירוז ואישור הבקשה. נשמח לסייע לכם לבדוק את העמידה בכל הקריטריונים הנדרשים ולהגיש בשמכם את התביעה, לצורך קבלת הקצבה המגיעה לכם.

קצבת זיקנה חודשית מגרמניה

מה חשוב לדעת לגבי קצבת זיקנה חודשית מגרמניה?

ניצולי השואה החיים בארץ סובלים לא פעם ממצב כלכלי לא פשוט. יוקר המחיה בשילוב עם גיל מבוגר ומגוון רחב של בעיות בריאותיות שונות, מוביל רבים מהם לחיים לא פשוטים. אך קצבת זקנה סוציאלית יכולה לשפר את איכות החיים ולהבטיח חיים נוחים ונעימים יותר.

רבים כלל אינם מודעים למלוא הזכויות המגיעות להם, אך באמצעות התייעצות עם עו"ד שמתמחה בתחום, תוכלו להבטיח לאנשים היקרים לכם את כל הזכויות המגיעות להם לפי חוק. כדאי לדעת כי חלק מניצולי השואה מקבלים כבר קצבת זקנה חודשית מגרמניה, אך למעשה הם זכאים לסכומים גבוהים יותר.

באמצעות עו"ד מנוסה ומקצועי, תוכלו להגדיל את סכום הקצבה ולשפר את איכות החיים של הניצולים. חשוב להבהיר כי קצבת זקנה סוציאלית מהביטוח הלאומי הגרמני מגיעה רק לניצולי שואה שעבדו באחד הגטאות בתקופת השואה. 

קצבת זיקנה חודשית מגרמניה – מי זכאי לכך?

כל ניצול שואה שעבד באחד הגטאות שהיו תחת שליטת או השפעת גרמניה הנאצית זכאי לקבל קצבת זיקנה סוציאלית מגרמניה.

חשוב לציין כי מדובר על עבודה מרצון ולא מכפייה, מאחר ומדובר על קצבה סוציאלית, שאינה קשורה לדמי פיצויים לניצולי שואה! הניצול חייב להוכיח כי הוא קיבל תמורה מסוימת עבור העבודה שביצע, כולל תוספת מזון, בגדים, מכסה וכדומה.

מעבר לכך, הוא חייב להוכיח כי הוא עבד באחד הגטאות המאושרים על ידי ממשלת גרמניה. אחת לתקופה הרשימה מתרחבת וגטאות נוספים נכנסים לרשימה. כתוצאה מכך, ניצולים נוספים זכאים לקבל את דמי הקצבה הסוציאלית, שלפני כן לא היו זכאים לה.

אנו במשרד עו"ד סיבר ווייצקר נשמח לסייע לכם להגיש תביעה לביטוח הלאומי הגרמני, לצורך קבלת קצבת זיקנה חודשית מגרמניה. למידע נוסף, צרו קשר!

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *