פיצויים לניצולי שואה

האם כל ניצול שואה זכאי לפיצויים? – הכירו את הזכויות שלכם

היום ניתן למצוא בארץ לא מעט ניצולי שואה, אשר זכאים לקבל פיצויים מגרמניה עבור הסבל הנוראי שהם חוו בילדותם.

אנו במשרד עו"ד סיבר ווייצקר מתמחים בתחום של תביעת הביטוח הלאומי הגרמני בשם עובדי הגטאות ויורשיהם. לעומת כספי הפיצויים המגיעים לניצולי שואה בעקבות הסבל, הכליאה והנזק הבריאותי שהם חוו במהלך שהותם במחנות הריכוז ובגטאות, אנו מתמחים בתביעת פנסיה. אנו מסייעים ללקוחותינו לתבוע פנסיה מהביטוח הלאומי הגרמני, בגין העבודה שבוצעה במהלך השהות בגטו. חשוב להבין כי כל ניצול שואה זכאי לקבל דמי גמלה, הכוללים קצבת זקנה או קצבת שאירים מהביטוח הלאומי הגרמני. יש לציין כי גם לאחר פטירתו של ניצול השואה, היורשים שלו זכאים לתבוע את דמי הגמלה שלו.

כל מה שחשוב לדעת אודות הזכות לקבלת פיצויים לניצולי שואה

אומנם העניין לקח שנים ארוכות, אך בסופו של דבר הביטוח הלאומי הגרמני הסכים להכיר בעבודה שהתבצעה בגטאות בתקופת השואה, בתור עבודה לכל דבר ועניין. במילים אחרות, ניצולי השואה זכאים לקבל קצבה מהביטוח הלאומי בגרמניה, עבור העבודה שהם ביצעו במהלך השהות בגטו. מדובר על פנסיה, שאמורה להיכנס לחשבון הבנק של ניצולי השואה או היורשים שלהם, על בסיס חודשי. כדאי לדעת כי מדובר גם על תשלום רטרואקטיבי, אשר אמור להיום משולם לניצולי השואה החל מה-1/7/1997. לאחר אישור התביעה, ניצול השואה זכאי לקבל הן את התשלום הרטרואקטיבי והן את התשלום החודשי, עד ליום מותו. כדאי לדעת כי דמי הגמלה כוללים נקודות גמלה נוספות, כגון נקודות המגיעות לניצולים בשל תקופת לימודים, גידול ילדים, רדיפה בתקופת השואה וכדומה.

האם כל ניצול שואה זכאי לפיצויים?

מדוע רוב ניצולי השואה אינם מודעים לזכות שלהם לקבל פנסיה מהביטוח הלאומי הגרמני?

רוב ניצולי השואה הינם אנשים מבוגרים, שלא תמיד מודעים לזכויות שלהם. לרוב מדובר על אנשים שמתמודדים עם בעיות בריאות שונות, ולכן לא תמיד יש להם את הזמן והפנאי להתעסק עם כל הבירוקרטיה הקשורה בקבלת הפיצויים. אומנם כמעט כולם מודעים לתשלומי הפיצויים שגרמניה מעבירה לניצולי השואה, בגין הסבל הלא יתואר שהם עברו, אך לא רבים מודעים לאפשרות לתבוע את הביטוח הלאומי הגרמני עבור העבודה שהם ביצעו, בזמן השהות בגטו. החקיקה החדשה לגבי פיצויים מגרמניה מאפשרת היום לכל נפגעי השואה מגרמניה, להגיש בקשה לקצבה בגין עבודה בגטו, כולל מקרים בהם הבקשות הוגשו בעבר ונדחו. הדבר נכון הן עבור הניצולים עצמם והן עבור יורשיהם.

אנו במשרד עו"ד סיבר וויצקר מתמחים בתחום של הגשת תביעות של ניצולי שואה ויורשיהם, לצורך קבלת קצבת בגין עבודה בגטו. אנו פועלים לזירוז הליכי התביעה ובמידת הצורך מתמודדים עם ערעורים והתנגדויות, המתקבלות מהביטוח הלאומי הגרמני. בחלק מהמקרים, ניתן אף להגדיל את גובה הקצבה ולהגיש תביעה חדשה, במידה והתביעה הקודמת נדחתה. לקבל ייעוץ ופרטים נוספים, צרו קשר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *