גובה רנטה מגרמניה - כמה מקבלים מגרמניה ניצולי השואה?

גובה רנטה מגרמניה – כמה מקבלים מגרמניה ניצולי השואה?

אנשים רבים מתעניינים לגבי גובה רנטה מגרמניה, מאחר ולמרות כל הדיבורים על הפיצויים המגיעים לניצולי השואה, עדיין ניתן לראות לא מעט ניצולים עריריים החיים בדירות עמידר ברמת חיים נמוכה במיוחד.

יש לזכור כי ישנו הבדל בין דמי הפיצויים לניצולי שואה המשולמים על ידי ממשלת גרמניה לבין הפנסיה הסוציאלית לה זכאים ניצולי השואה, שיצליחו להוכיח כי הם עבדו באחד הגטאות שהיה תחת שליטת או השפעת גרמניה בתקופת השואה.

הביטוח הלאומי הגרמני משלם קצבת זקנה חודשית לעובדי הגטאות, שיצליחו להוכיח כי הם עבדו באחד הגטאות המאושרים על ידי ממשלת גרמניה בעבודה מרצון וקיבלו תמורתה תמורה כלשהי, כולל תמורה סמלית כגון בגדים, מזון או מכסה.

אנו במשרד עורכי דין סיבר ווייצקר נשמח לסייע ולייעץ לכם בתחום, מאחר ואנו מתמחים בהגשת תביעות לביטוח הלאומי הגרמני, במטרה להבטיח לכל ניצול שואה את קצבת הזקנה המקסימלית המגיעה לו.

גובה רנטה מגרמניה – מה בעצם מגיע לכם?

כדאי לדעת כי הביטוח הלאומי הגרמני מחויב לפי החוק לשלם פנסיה סוציאלית לניצולי השואה שעבדו בגטו או ליורשים שלהם, במידה והם נפטרו.

לפי החוק לתיקון הגטאות שיצא בשנת 2014, עובדי הגטאות זכאים לקבלת קצבת הזקנה החל מיום 1/7/97 באופן רטרואקטיבי. כמו כן, כדאי לדעת כי כל ניצול שואה שעבד בגטו זכאי לקבל פיצוי חד פעמי בגובה אלפיים יורו.

במידה וניצול השואה נפטר בטרם עת, היורשים שלו זכאים לקבל את קצבת השארים שלו באופן רטרואקטיבי.

כדאי לדעת כי על מנת לקבל את הפנסיה הסוציאלית, יש צורך להוכיח כי מדובר על עבודה שלא נעשתה בכפיה, אלא עבודה מרצון שהתקבלה תמורתה תמורה מסוימת.

ברוב הפעמים מדובר על עבודות במטבחים, במפעלים, בחקלאות וכדומה. גובה רנטה מגרמניה מחושבת לפי מספר גורמים שונים, כגון תאריך הלידה של ניצול השואה, משך העבודה שלו בגטו וכדומה.

גובה רנטה מגרמניה - כמה מקבלים מגרמניה ניצולי השואה?

כל מה שחשוב לדעת לגבי גובה רנטה מגרמניה

קודם כל, חשוב לציין כי קצבת הזקנה המוענקת לעובדי הגטאות על ידי הביטוח הלאומי הגרמני, אינה תלויה בכל קצבה אחרת.

מדובר על פנסיה סוציאלית המשולמת לניצולי השואה בנוסף לכל תשלום אחר, המועבר אליהם על ידי ממשלת גרמניה בגין רדיפת הנאצים.

חשוב לציין כי בעבר לא מעט ניצולי שואה הגישו תביעה לקבלת קצבת זקנה, אך בקשתם נדחתה.

בשנים האחרונות חל שינוי בקריטריונים לקבלת הפנסיה הסוציאלית, לכן מומלץ להגיש תביעה נוספת ולערער על החלטת הביטוח הלאומי הגרמני.

מומלץ לבצע את המהלך בעזרתו של עורך דין שמתמחה בתחום ומכיר את כל הניואנסים השונים.

זוהי הדרך היעילה ביותר לזרז את הטיפול בבקשה ולהגדיל את הסיכוי לקבל את הקצבה המקסימלית המגיעה לכם.

אנו במשרד עורכי דין סיבר ווייצקר נשמח לסייע ולייעץ לכם לגבי גובה רנטה מגרמניה המגיעה לכם. לקבלת ייעוץ ומידע נוסף, צרו קשר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *