תשלום חודשי לניצולי שואה

תשלום חודשי לניצולי שואה

היום לא פעם ניתן לשמוע בחדשות על ניצולי שואה עריריים, שנאלצים לחיות בדירות מתפרקות של עמידר, מאחר ואין להם את היכולת הכלכלית לשפר את תנאי החיים שלהם. חשוב להבין כי לא פעם מדובר על אנשים מבוגרים, הסובלים ממגוון רחב של בעיות רפואיות שונות.

אנשים אלו אינם מסוגלים להתמודד עם הבירוקרטיה הנדרשת, לצורך קבלת הקצבאות שלהם. לכן כדאי להם להיעזר באנשי מקצוע שמתמחים בתחום. אנו במשרד עו"ד סיבר ווייצקר מתמחים בתביעת הביטוח הלאומי הגרמני בשם עובדי הגטאות וצאצאיהם. אנו נשמח לסייע ולייעץ לכם בתחום, במטרה להבטיח לכל ניצול שואה את מלוא הזכויות המגיעות לו לפי חוק.

תשלום חודשי לניצולי שואה – כיצד ניתן לארגן זאת?

כדאי לדעת כי ניצולי שואה זכאים לקבל קצבאות שונות, בשל הסבל והעינויים שעברו עליהם בתקופת השואה. כולנו מכירים את כספי הפיצויים המגיעים לניצולי השואה, במטרה לפצות על עוגמת הנפש הנוראית שהם נאלצו לשאת. אך כדאי לדעת כי מעבר לפיצויים שנועדו לפצות על הסבל של הניצולים, כל ניצול שעבד בגטו בתקופת השואה, זכאי לקבל פנסיה סוציאלית מהביטוח הלאומי הגרמני. מדובר על פנסיה המגיעה לכל ניצול שואה שיוכל להוכיח את שהותו בגטו שהיה תחת שליטת גרמניה או השפעת גרמניה. כמו כן, עליו להוכיח כי מדובר על עבודה מרצון, שאינה נעשתה בכפייה. בדרך כלל מדובר על עבודות במפעלים, עבודות ניקיון, עבודות במטבח וכדומה. יש להדגיש כי מדובר אך ורק על עבודות שניתנה עבורן תמורה כלשהי, כולל תמורה סמלית. למעשה מדובר על פנסיה שמגיעה לכל אדם שעבד באותן השנים, בין אם היה מדובר על עבודה בגטו או עבודה בכל מקום אחר.

תשלום חודשי לניצולי שואה

תשלום חודשי לניצולי שואה – מה כדאי לדעת בנושא?

אחת הנקודות הראשונות שכדאי לדעת, היא העובדה שלא מעט ניצולי שואה הגישו בעבר תביעות כנגד הביטוח הלאומי הגרמני, אך תביעות אלו נדחו מסיבות כאלו או אחרות. אך חשוב לדעת כי התנאים לאישור התביעה השתנו בשנים האחרונות, ולכן מומלץ להגיש תביעה נוספת, לצורך בחינת המקרה מחדש. מומלץ להיעזר באנשי מקצוע שמתמחים בתחום, במטרה לזרז את קבלת התביעה וכמובן לטפל בצורה היעילה והמהירה ביותר בהגשת תביעה חוזרת או בערעורים שונים. כדאי לדעת כי הדבר נכון הן עבור ניצולי השואה עצמם והן עבור היורשים שלהם. במידה וניצול השואה כבר עזב את עולמינו, בן או בת זוגו או הצאצאים שלו, זכאים להגיש את התביעה בשמו, במטרה לקבל את הקצבה שלו בצורה רטרואקטיבית. 

אנו במשרד עורכי דין סיבר ווייצקר מתמחים בהגשת תביעות לביטוח הלאומי הגרמני בשמם של עובדי הגטאות והצאצאים שלהם. אנו מכירים את התחום לעומק ויודעים בדיוק כיצד לפעול על מנת לזרז את הליכי התביעה או להגיש ערעורים והתנגדויות בצורה האפקטיבית ביותר. לקבלת מידע נוסף, צרו קשר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *