זכויות יורשים של מי שעבד בגטו

זכויות יורשים של מי שעבד בגטו

ניצולי שואה מהדהדים לא פעם בכותרות ובחדשות, מאחר ולא פעם מדובר על אנשים עריריים, שנאלצים להסתפק במועט, מאחר ואין להם את האמצעים הפיננסיים לדאוג לעצמם לאיכות חיים גבוהה יותר. אך חשוב להבין כי כל ניצול שואה שעבד בגטו בזמן השואה, זכאי לקבל פנסיה מהביטוח הלאומי הגרמני.

כדאי לציין כי הדבר נכון לא רק לניצולי השואה עצמם, אלא גם ליורשים שלהם, במידה וניצול השואה נפטר. היום ישנו חוק אשר קובע מהם זכויות היורשים של מי שעבד בגטו, במטרה להבטיח כי לפחות צאצאי הניצולים או בני/ בנות הזוג שלהם יוכלו לקבל את הכספים המגיעים להם. אנו במשרד עו"ד סיבר ווייצקר מתמחים בתחום של זכויות יורשים של מי שעבד בגטו. אנו נשמח לסייע ולייעץ לכם בתחום וכמובן להגיש בשמכם תביעה לביטוח הלאומי הגרמני.

זכויות יורשים של מי שעבד בגטו – מה חשוב לדעת בתחום?

קודם כל, חשוב לדעת כי לא מעט מניצולי השואה שכבר נעלמו מהעולם הזה, לא הכירו את מלוא הזכויות המגיעות להם לפי חוק. רבים מהם נאלצו לחיות באיכות חיים ירודה, מאחר ולא הייתה להם היכולת הכלכלית לשפר את איכות החיים שלהם. אך כדאי לדעת כי במקרים מסוג זה, בהם ניצולי השואה כבר אינם עמנו, עדיין כדאי לנצל את הזכויות שלהם. יש לזכור כי לא מעט מניצולי השואה עבדו בגטו בתקופת השואה, על מנת לשרוד את הימים הקשים ההם. לכן ניצולים אלו זכאים לקבל קצבת גמלה עבור העבודה שלהם באותה התקופה, בדיוק כפי שהם היו זכאים לקבלת הגמלה, עבור כל סוג אחר של עבודה. במידה וניצולי השואה כבר אינם בין החיים, היורשים שלהם זכאים להגיש בשמם את התביעה לקצבה, על מנת לקבל אותה בצורה רטרואקטיבית.

זכויות יורשים של מי שעבד בגטו

זכויות יורשים של מי שעבד בגטו – נקודות חיוניות שכדאי להכיר

אחת הנקודות החשובות ביותר שכל אחד חייב לדעת, היא העובדה כי בשנת 1975 נכנס לתוקף הסכם, אשר מאפשר לניצולי השואה וליורשים שלהם לקבל מהביטוח הלאומי הגרמני קצבת גמלה עבור העבודה מרצון בגטו. חשוב להדגיש כי על מנת לקבל את הקצבה, יש צורך להגיש בקשה לביטוח הלאומי הגרמני, תוך כדי צירוף המסמכים הרלוונטיים. יש צורך להוכיח כי ניצול השואה שהה בגטו שהיה נתון לשליטת גרמניה או תחת השפעת גרמניה וכי העבודה לא נעשתה בכפייה. יש להראות כי ניצול השואה קיבל תמורה עבור עבודתו, בין אם מדובר על מזון, בגדים, מכסה וכדומה. יש לציין כי בעבר רוב התביעות שהוגשו לביטוח הלאומי הגרמני נדחו, אך היום התנאים להגשת הבקשה שונו וכל אחד יכול לממש את הזכויות המגיעות לו.

אנו במשרד עורכי הדין סיבר ווייצקר נשמח לסייע ולייעץ לכם לגבי זכויות יורשים של מי שעבד בגטו. לפרטים ולקבלת ייעוץ, צרו קשר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *