קצבת שארים לניצולי שואה - פיצויים גרמניה

מהם תנאי הזכאות לפיצויים מגרמניה לדור שני?

ניצולי השואה זכאים לקבל קצבאות ומענקים שונים מטעם המדינה וממשלת גרמניה, עבור הסבל הנוראי ועוגמת הנפש, שהם חוו בתקופת השואה. אך לא כולם מודעים לזכויות הדור השני, לכן חשוב להכיר את תנאי הזכאות. כדאי לדעת כי ניצולי שואה שעבדו באחד הגטאות שהיו תחת שליטת או השפעת גרמניה הנאצית זכאים לקבל קצבת זקנה סוציאלית מהביטוח הלאומי הגרמני. במידה וניצולי השואה כבר עזבו את העולם, היורשים שלהם זכאים לקבל בשמם את מלוא סכום הקצבה. כמובן שיש צורך לעמוד בקריטריונים מסוימים, לכן מומלץ להתייעץ עם משרד עו"ד שמתמחה בתחום.

תנאי הזכאות לפיצויים מגרמניה לדור שני – היבטים שונים שכדאי להכיר

קודם כל, יש לזכור כי חלק גדול מניצולי השואה לא הכירו כלל את הזכויות המגיעות להם, דבר שמנע מהם את היכולת להגיש תביעות ובקשות שונות. אך חשוב לדעת כי בחלק מהמקרים הצאצאים שלהם יכולים להגיש בשמם את התביעות הרלוונטיות, על מנת לקבל את מלוא הסכום המגיע להם, באופן רטרואקטיבי. רוב ניצולי השואה למשל, לא היו מודעים לקצבת הזקנה הסוציאלית, המגיעה לכל עובדי הגטאות, ששהו באחד הגטאות המאושרים על ידי ממשלת גרמניה. יש לזכור כי בשנים האחרונות התווספו גטאות נוספים לרשימה, לכן ניצולים שתביעתם נדחתה לפני מספר שנים, היו יכולים לקבל היום את דמי הקצבה, במידה והיו נשארים בחיים. לכן חשוב שהצאצאים שלהם יגישו בשמם את התביעה לביטוח הלאומי הגרמני, על מנת לממש את מלוא הזכויות שלהם. כמובן שיש להוכיח כי ניצול השואה עבד בעבודה מרצון, מאחר והקצבה מגיעה רק לעובדים שקיבלו תמורה עבור עבודתם. לרוב מדובר על עבודות בניקיון, במטבחים ובטיפול בזקנים ובילדים.

מהם תנאי הזכאות לפיצויים מגרמניה לדור שני?

תנאי הזכאות לפיצויים מגרמניה לדור שני – פרטים טכניים שחשוב להכיר

אחת הנקודות החשובות ביותר שיש לדעת, היא כי קצבת הזקנה המגיעה לצאצאי ניצולי השואה, שעבדו בגטאות בתקופת השואה, אינה תלויה בשום קצבה אחרת. קצבה זו משולמת לניצולי השואה בנוסף לכל מענק או קצבה, המגיעים להם כתוצאה מרדיפות הנאצים. לכן קבלת כל סוג של קצבה, אינה מונעת מצאצאי הניצולים לממש את זכותם לקבל את קצבת הזקנה הסוציאלית מהביטוח הלאומי הגרמני. כמובן שעל מנת שהצאצאים יקבלו את הקצבה באופן רטרואקטיבי, ניצול השואה היה חייב לעמוד בכל הקריטריונים לקבלת הקצבה. הדור השני זכאי לתשלום חד פעמי בגובה התגמולים שניצול השואה היה מקבל, במידה והוא היה מספיק להגיש את התביעה לפני פטירתו. הסכום מחושב לפי תאריך הזכאות הראש ועד ליום מותו, בתנאי שניצול השואה נפטר לאחר 27.6.2002 ומעולם לא הגיש תביעה לקבלת הקצבה מהביטוח הלאומי הגרמני.

מידע שיכול לעניין אתכם:

אנו במשרד עו"ד סיבר ווייצקר נשמח לסייע ולייעץ לכם לגבי תנאי הזכאות לפיצויים מגרמניה לדור שני. אנו מתמחים בהגשת תביעות לביטוח הלאומי הגרמני, במטרה להבטיח לניצולי השואה וליורשים שלהם את מלוא סכום הקצבה המגיע להם. צרו קשר!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *