תביעה לפיצויים בגרמניה | איך מגישים תביעה לפיצויים מגרמניה

כל האמת על כספי פיצויים חבויים במדינה – איך גובים אותם וממי?

ניצולי שואה רבים נאלצים לחיות מתחת לקו העוני, מאחר והם מתקשים לממש את מלוא הזכויות המגיעות להם לפי חוק.

כדאי לדעת כי מעבר לכל המענקים והקצבאות הרגילים שהמדינה מספקת, ניצולי שואה שעבדו בתקופת השואה באחד הגטאות שמוכרים על ידי ממשלת גרמניה יכולים להיות זכאים לקבלת קצבת זקנה סוציאלית מהביטוח הלאומי הגרמני. בשורות הבאות נדבר על כל האמת לגבי כספי פיצויים חבויים במדינה- איך גובים אותם וממי 

להמשיך לקרוא

זכויות יורשים לניצולי שואה

דור שלישי לניצולי שואה – האם יש זכויות שמגיעות לכם?

היום ניתן למצוא בארץ מספר מצומצם יחסית של ניצולי שואה. מדובר על אנשים מבוגרים, שלא פעם עוזבים את העולם, מבלי לממש את מלוא הזכויות המגיעות להם לפי חוק.

להמשיך לקרוא

עורך דין למיצוי זכויות של ניצולי שואה - עו"ד סיבר ווייצקר פיצויים גרמניה

עד איזו שנה צפויים הגרמניים להמשיך לשלם פיצויים על השואה?

אין ספק כי השואה מהווה את אחת הטראומות הגדולות ביותר בקרב יהודי העולם. אומנם עברו כבר לא מעט שנים מאז השואה, אך הטראומה הלאומית ממשיכה להדהד גם בדורות הנוכחיים. יש לזכור כי הטראומה של הניצולים עברה בין הדורות והיא משפיעה גם על הנכדים שלהם.

להמשיך לקרוא

מענק חד פעמי לניצולי שואה - כל המידע בנושא

דברים שחשוב לדעת על ביטוח סוציאלי מגרמניה

רבים מניצולי השואה בארץ אינם מודעים לזכויות שלהם. למרות שקיימות לא מעט עמותות שמתמחות בתחום, רבים מהניצולים אינם מצליחים לממש את מלוא הזכויות המגיעות להם לפי חוק.

להמשיך לקרוא

איך מתחילים לבדוק זכאות לרנטה מגרמניה?

מה הן הזכויות החדשות לניצולי שואה?

ניצולי שואה זכאים לקבל מספר קצבאות ומענקים שונים, שנועדו לשפר את איכות החיים שלהם. לא פעם ניתן לשמוע על ניצולי שואה שמתקשים לסגור את החודש, לכן רק הגיוני להכיר ולדעת כל מה שקשור לאותן זכויות חדשות לניצולי שואה אשר מגיעות לניצולים, על מנת לשפר את איכות חייהם.

כדאי לדעת כי חלק גדול מהניצולים זכאים לקבל קצבה סוציאלית מהביטוח הלאומי הגרמני.

להמשיך לקרוא

ביטוח סוציאלי מגרמניה

מהו ביטוח סוציאלי מגרמניה ואיך מקבלים אותו?

ניצולי שואה רבים זכאים לקבל ביטוח סוציאלי מגרמניה, בשל העבודה שהם ביצעו בגטו בתקופת השואה. יש לזכור כי חלק ניכר מהניצולים כלל אינם מודעים למלוא הזכויות המגיעות להם לפי חוק, דבר שמוביל להסתפקות בקצבאות מועטות וחיים בצמצום.

להמשיך לקרוא

זכויות של ילדים ניצולי שואה - פיצויים גרמינ עו"ד סיבר ווייצקר

זכויות שאירים לניצולי שואה ונכי המלחמה בנאצים – מה הזכות מעניקה?

כולם יודעים כי ניצולי שואה זכאים לקבל קצבאות שונות מגרמניה ומהמדינה, בשל הסבל הנוראי שהם חוו בתקופת השואה. אך לא כולם מודעים לפנסיה הסוציאלית המגיעה לניצולי השואה, שעבדו באחד הגטאות המוכרים על ידי ממשלת גרמניה. בשורות  הבאות נדון על זכויות שאירים לניצולי שואה ונכי המלחמה בנאצים – מה הזכות מעניקה?

להמשיך לקרוא

איך למצות את הזכויות של ניצולי שואה

איך למצות את הזכויות של ניצולי שואה

ניצולי שואה רבים אינם מודעים לזכויות שלהם, דבר שמצריך מהם להסתפק בפחות מהמגיע להם. רבים מניצולי השואה הינם אנשים מבוגרים ועריריים, שאינם מסוגלים להיעזר בקרובי משפחה על מנת למצות את מלוא הזכויות שלהם.

להמשיך לקרוא